Tomović asistirao za poraz Lacija, Kaljari stigao do prvenca

Fudbaleri Lacija poraženi su na gostovanju SPAL-u rezultatom 2:1 (0:1), u meču 3. kola italijanske Serije A.

MTIzvor: B92
Photo by Marco Rosi/Getty Images

Nebesko-plavi imali su tri boda u džepu, ali su domaći odigrali odlično poslednjih 30 minuta, preokrenuli i došli do prve pobede.

Lacio je odigrao fenomenalno prvi deo igre, uputili su čak 10 udaraca ka golu rivala, ali su na pauzu otišli samo sa minimalnom prednošću, pogotkom Čira Imobilea iz penala.

Odnos snaga u drugom poluvremenu bio je apsolutno drugačiji, a preokret SPAL-a najavio je Petanja u 63. minutu, nakon asistencije srpskog internacionalca Nenada Tomovića.

Prvi trijumf domaćima u nadoknadi vremena doneo je Slovenac Jasmin Kurtić, sigurnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Do prve pobede došli su i fudbaleri Kaljarija na gostovanju Parmi.

Junak meča bio je Luka Ćepiteli sa dva pogotka u prvom poluvremenu.

Parma je pokušala da se vrati preko Antonija Barile, ali je konačan rezultat postavio Đovani Simeone u završnici meča – 1:3.

Pobedu je zabeležila i Bolonja, fenomenalnim preokretom u Breši – 3:4.