Sedam golova, preokret – velika pobeda Mihajlovićeve Bolonje!

Fudbaleri Bolonje su preokretom stigli do pobede u duelu sa Brešom, u spektakularnoj utakmici koja je završena rezultatom 4:3.

SVIzvor: B92
Tanjug/Filippo Venezia/ANSA via AP

Na klupi pobedničkog tima nije sedeo prvi trener Siniša Mihajlović, koji se nalazi na lečenju u bolnici.

Bolonji je ovo druga pobeda u sezoni, posle koje se nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa sedam bodova, bez poraza posle tri odigrana kola.

Breša je već posle 20 minuta imala dva gola prednosti, a dvostruki strelac je bio Alfredo Donaruma, u 10. i 19. minutu.

Gostujuća ekipa je povratak u meč najavila u 36. minutu kada je Matija Bani postigao pogodak na asistenciju Nikole Sansonea, a da je gol reagularan potvrdila je i VAR tehnologija.

Svega šest minuta kasnije je Andrea Čistana povećao na 3:1 i sa tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

U drugom poluvremenu je Bolona postigla čak tri gola, pošto je prethodno Breša ostala sa igračem manje jer je Danijele Desena dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U 56. minutu je na 3:2 smanjio Rodrigo Palasio, u 60. je Stefano Densvil doneo izjednačenje, a gol za pobedu gostujuće ekipe je 20 minuta kasnije postigao Rikardo Orsolini.