Hrabre fudbalerke Spartaka poražene u poslednjem minutu duela sa Atletikom!

Fudbalerke Spartaka iz Subotice su izgubile od Atletiko Madrida sa 3:2 u prvom meču šesnaestine finala Lige šampiona.

SVIzvor: B92
Getty Images

Srpske prvakinje su poraz doživele pred sam kraj utakmice, pošto je ekipa iz španske prestonice postigla gol u 90. minutu.

Madriđanke su povele u 20. minutu preko Ljudmile Da Silve, a u nadoknadi vremena prvog poluvremena iz jedanaesterca je izjednačila Violeta Slović, kapitenka ekipe.

Da Silva je već posle deset minuta igre u drugom poluvremenu ponovo zatresla mrežu Subotičanki, a novo poravnjanje rezultata je donela Tijana Matić, pogotkom u 79. minutu.

Konačan rezultat je u 90. minutu postavila Olga Garsija, čime je obezbedila trijumf gostujućoj ekipi.

Šampion Srbije je ostvario plasman u nokaut fazu Lige šampiona kroz kvalifikacije.

U Slovačkoj je Spartak bio prvi u petoj grupi gde su mu rivali bili Slovan iz Bratislave, MDA iz Moldavije, mađaski Ferencvaroš.

"Golubice" su grupnu fazu okončale na prvom mestu i plasirale se među 32 najbolja tima u Evropi drugu godinu za redom.

Savladale su Subotičanke prvaka Moladavije sa 12:0, protiv domaćina Slovana upisale su trijumf od 7:0, a potom su odigrale nerešeno sa Mađaricama 2:2, ali ih je i nerešen ishod odveo u dalji tok takmičenja i sada se sastaju sa prvakom Španije u nokaut fazi.

Revanš meč je na programu 25. septembra u Madridu.