Neslavan debi Tumbakovića – Srbija poražena od Portugala

Fudbaleri Srbije izgubili su od Portugala 4:2, u petom kolu grup B kvalifikacija za EURO 2020.

PTIzvor: B92
Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Selektor Srbije Ljubiša Tumbaković neće po dobrom pamtiti debi, pošto su aktuelni šampioni Evrope odneli ceo plen iz Beograda.

Srbija posle četiri odigrana meča ima skor od pobede, remija i dva poraza, dok je Portugal ostvario prvi trijumf.

Kvalifikacije za EURO 2020, peto kolo:

Srbija – Portugal 2:4 (0:1)
(Milenković 68, Mitrović 84 - Karvaljo 42, Gedeš 58, Ronaldo 80, Silva 86)

stadion: Rajko Mitić
gledalaca: 39.839
sudija: Čunejt Čakir (Turska)

Srbija: Dmitrović – Kolarov, Makismović, Nastasić, Milenković – Milivojević, Matić – Lazović, Tadić, Kostić – Mitrović.

Portugal: Patrisio – Semedo, Fonte, Dias, Gereiro – Danilo, Karvaljo, Fernadeš – Ronaldo, Silva, Gedeš.

Naši fudbaleri sada se nalaze u veoma teškoj poziciji za plasman na Evropsko prvenstvo putem kvalifikacija, pošto prvoplasirana Ukrajina ima devet bodova i utakmicu više.

Golove za Srbiju postigli su Milenković u 68. i Mitrović u 84, dok su strelci za Portugal bili Karvaljo (42), Gedeš (58), Ronaldo (80. iz ofsajda) i Silva (86).

"Orlovi" za tri dana gostuju Luksemburgu, dok će Portugal igrati u Litvaniji.

Gosti su odlično otvorili utakmicu, krenuli su da pritiskaju, ali je Srbija ta koja je prva imala šansu. Tadić je šutirao, a Patrisio je dobro odbranio. Nastavio se pritisak Portugala, koji je ubrzo splasnuo.

Naši igrači su počeli da igraju sve bolje, oslobodili su se pritiska i bili su ravnopravan rival. Međutim, nismo nagrađeni za dobru igru. Štaviše, Portugal iz bezazlene situacije dolazi do gola.

Dmitrović i Milenković su se sudarili, Karvaljo se našao u pravom mestu u pravo vreme i samo prosledio loptu u gol. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0 za šampiona Evrope.

Kvalifikacije za EURO 2020, grupa B:

subota, peto kolo:
Litvanija – Ukrajina 0:3 (0:2)
(Zinčenko 7, Marlos 28, Malinovskij 62)

U nastavku poluvremena gledali smo čudan fudbal. Srbija igrala slab fudbala i Portugal je to u 58. minutu iskoristio. Gedeš je sjajnim driblingom izbacio Maksimovića i udarcem u dalji ugao savladao Dmitrovića.

Činilo se da je tu utakmica gotova, međutim naši igrači nisu klonuli duhom. Tadić je sjajno centrirao iz kornera, a Milenković je glavom doneo nadu navijačima na tribinama. Usledio je pritisak "orlova", ali onda kao hladan tuš – gol Ronalda iz sumnjive situacije.

Na usporenom snimku se čini da je Portugalac bio u ofsajdu kada je u 80. minutu pogodio za 3:1. Mnogi su pomislili da je sada kraj uzbuđenjima, ali su pogrešili.

Aleksandar Mitrović je u 84. minutu snažnim udarcem smanjio na 3:2. Ponovo se atmosfera "zapalila", ali i ponovo je usledio hladan tuš. Očajna reakcija odbrane Srbije, Bernardo Silva ostaje sâm i pogađa za konačnih 4:2.

Do kraja nismo videli više golova i Srbija je doživela drugi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.