PSŽ uspeo da "otvori" Tuluz, Monako ispustio pobedu zbog crvenog kartona

Fudbaleri Pari Sen Žermena su uspeli da probiju gustu odbranu Tuluza i da ostvare pobedu u trećem kolu Lige 1.

SVIzvor: B92
Tanjug/AP Photo/David Vincent

Branilac titule je slavio sa 4:0 i zabeležio drugi trijumf u novoj sezoni.

Heroj Parižana je rezervni napadač Maksim Šupo-Mutan, koji je priliku da uđe na teren dobio u 14. minutu umesto povređenog Edinsona Kavanija.

Šupo-Mutan je prvi gol na meču postigao u 50. minutu, pet minuta kasnije je Matje Gonsalves zatresao mrežu svoje ekipe i doneo PSŽ dva gola prednosti.

Isti igrač je igrao rukom u šesnaestercu Tuluza u 69. minutu, što je potvrdila i VAR tehnologija, ali je Anhel di Marija propustio šansu da realizuje penal.

U 75. minutu je Šupo-Mutan postigao još jedan gol, a poslednji gol na meču bio je delo Markinjoša, koji je iskoristio sjajan centaršut Di Marije.

Prethodno je Ren savladao ekipu Strabzura sa 2:0 golovima Klemona Grenijea u 16. i M'Bajea Nijanga u 54. minutu.

Do trijumfa nije uspeo da stigne Monako, koji je imao dva gola prednosti (Islam Slimani u 39. minutu i Visam Ben Jeder u 45. minutu), ali je u 56. minutu ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona Žemersona.

Brojčanu nadmoć je ekipa Nima uspela da iskoristi i da dođe do izjednačenja, golovima Romena Filipotoa u 70. i Aukea Denkija u 82. minutu.