Prekinut najgori niz u istoriji Premijer lige!

Fudbaleri Aston Vile pobedili su Everton na svom terenu rezultatom 2:0 u prvom meču trećeg kola Premijer lige.

LNIzvor: B92
Photo by Alex Pantling/Getty Images

Aston Vila, ovogodišnji povratnik u PL, ostvarila je prvu pobedu u tom takmičenju još od 2016. godine, a njen kapiten Džek Griliš je konačno trijumfovao posle postavljanja rekorda od 20 premijerligaških poraza zaredom.

Vila je apsolutno zasluženo došla do pobede, ali je "karamelama" ostao žal za par neiskorišćenih šansi.

Prvi gol "pao" je u 21. minutu iz prve velike šanse – Hota je sjajno uposlio Veslija, a on rutinski matirao Pikforda.

Vesli je mogao da postigne još jedan gol do isteka prvih 45 minuta, ali se na pauzu otišlo sa "minimalcem".

U nastavku je bilo mirno sve do 82. minuta, kada je rezervista Ivobi pogodio stativu. Everton je imao još jednu kolosalnu šansu – Volkot je u 90. minutu imao sve u svojim rukama, ali je promašio ceo gol.

Ubrzo je usledila kazna, a tačku na ovu utakmicu stavio je El-Gazi u petom minutu sudijske nadoknade.

Everton u narednom meču dočekuje Vulvse, dok Vila ide na gostovanje Palasu.