Morata postigao gol i promašio penal, Šaponjić na klupi Atletiko Madrida

Fudbaleri Atletika ostvarili su pobedu na startu takmičenja u La Ligi.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Angel Martinez/Getty Images

Izabranici trenera Dijega Simeone su na "Vando Metropolitanu" pobedili ekipu gradskog rivala Hetafea sa 1:0.

Atletiko je susret počeo u formaciji 4-4-2 sa Alvarom Moratom i Žoaom Feliksom u špicu, a do pogotka su domaćini stigli u 23. minutu.

Pojačanje iz redova Totenhema, Kiran Tripije sjajno je centrirao sa desne strane, na pravom mestu bio je Alvaro Morata koji je sa ivice peterca glavom poslao loptu u mrežu Hetafea.

Onda dve neverovatne stvari, prvo je napadač Hetafea Horhe Molina u 38. minutu zaradio crveni karton jer je nagazio u predelu članka vezistu Atletika Tomasa, prilikom starta sa leđa. Samo tri minuta kasnije, igrač Atletika Reno Lodi dobio je prvi žuti karton, a u 42. i drugi pošto se "laktao" u skoku.

Tako su oba tima u drugom poluvremenu igrali sa po desetoricom na terenu.

Imao je Atletiko kolosalnu šansu za 2:0 u 56. minutu, ali Alvaro Morata nije iskoristio jedanaesterac. Četiri minuta pre kraja, velika prilika za Hetafe, Anhel je šutirao i pogodio prečku.

Bivši napadač Partizana Ivan Šaponjić nije dobio priliku da debituje za Atletiko u La Ligi, presedeo je ceo meč na klupi za rezerve.

U Sevilji, Betis je poražen od ekipe Valjadolida sa 2:1.

Domaćin je od osmog minuta imao igrača manje zbog isključenja Roblesa. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je Valjadolid poveo u 63. minutu golom Gvardiole. Bio je to precizan udarac sa 20 metara u desni donji ugao.

Radost gostiju trajala je svega pet minuta jer je Loren uspeo da izjednači posle dobre akcije šutem iz peterca.

Kada se očekivao kraj i podela plena, gosti su izveli odličnu akciju po desnoj strani, lopta je u kaznenom prostoru došla do Plana koji se oslobodio pratioca i poslao loptu u mrežu za konačnih 1:2.