Mec ubedljivo pobedio Monako, Amijen šokirao Lil

Šokantno drugo kolo subotnjeg dana fudbala u Francuskoj obeležila je ubedljiva pobeda Meca nad Monakom kao i šokantna pobeda Amijena nad Lilom.

SNIzvor: B92
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Lil je prethodne sezone bio apsolutni hit Lige 1, završili su takmičenje na drugoj poziciji iza šampiona Pari Sen Žermena.

Ovu novu sezonu započeli su pobedom, a nastavili porazom na gostovanu Amijenu, ali ruku na srce ekipu je napustio njen glavni igrač Nikolas Pepe koji je za pozamašnu svotu novca prešao u Arsenal.

Amijen je golom Girasija u 70. minutu utakmice došao do velike pobede i upisao tri boda u drugom kolu. Baš kao i Amijen, Mec je uspeo da pobedi Monako rezultatom 3:0, pa su "Kneževi" poraženi identičnim rezultatom kao u prošlom kolu, kada su na svom stadionu izgubili od Liona.

Dialo je već u 11. minutu utakmice doveo Mec u vođstvo sa beke tačke, da bi u 34. minutu Agilar ponovio grešku Seska Fabregasa iz prvog kola i zaradio direktan crveni karton, pa je Monako igrao sa igračem manje.

Isti igrač je prednost uvećao u 53. minutu, dok je Koad postavio konačan rezultat samo 13 minuta kasnije.

Tuluz je takođe minimalnim rezultatom pobedio Dižon, dok je Nica sa 2:1 slavila na gostovanju Nimu, a Bordo i Monpelje su podelili bodove.