Nemilosrdni Lion pregazio Anže

Fudbaleri Liona sa 6:0 su pobedili Anže u drugom kolu francuskog šampionata, Lige 1.

21:00 Ren – PSŽ

Lion je u prvom kolu bez većih problema pobedio Monako u gostima sa 3:0 u utakmici u kojoj je isključen Sesk Fabregas.

U drugoj rundi njihova "žrtva" bio je Anže koji se na "Žerlanu" proveo kao "bos po trnju" pošto je Lion prvi pogodak postigao već u 11. minutu utakmice, a strelac je bio Oar.

Ubrzo je na semaforu pisalo 2:0, a strelac drugog pogotka bio je Musa Dembele u 36. minutu da bi svega 6 minuta kasnije prednost dodatno uvećao holandski fudbaler Memfis Depaj.

To nije bio jedini gol bivšeg fudbalera Mančester junajteda, pošto je isti igrač otvorio drugo poluvreme golom u 48. minutu, a Musa Dembele u 65. stavlja do znanja da je "pukla petarda".

Konačnih Lion 6, Anže 0 postavio je Žan Lukas u 72. minutu utakmice.

Lion u novoj sezoni Lige 1 ima 9 postignutih golova i nijedan primljen posle dve odigrane utakmice, a videćemo da li je ovo nagoveštaj jedne istorijske sezone u francuskom fudbalu.