Kopenhagen i Dinamo Zagreb sigurni, APOEL slavio u Nikšiću

Potencijalni rival Crvene zvezde, ekipa Kopenhagena bez većih problema je savladala Nju Sejntse sa 2:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

SNIzvor: B92
EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Danski predstavnik je do vođstva došao već u 18. minutu, kada je Sotiriu zatresao mrežu Nju Sejntsa.

U drugom poluvremenu Kopenhagen je samo potvrdio svoju dominaciju, pošto je sa "bele tačke" precizan bio Robert Skov u 61. minutu utakmice.

Deluje da je Kopenhagen u prvom susretu dvomeča sa Nju Sejntsima napravio veliku prednost, koju će Velšani teško stići.

Kvalifikacije za LŠ, II kolo:
Saburtalo Tbilisi – Dinamo Zagreb 0:2 (0:0)
Viktorija Plzenj – Olimpijakos 0:0

U drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona u utorak se odigralo pet utakmica i samo jedna je završena bez golova, a to je bio duel Olimpijakosa i Viktorije Plzenj.

Dinamo Zagreb je u Tbilisiju tek u drugom poluvremenu "završio posao", pošto su Mislav Oršić u 67. minutu, odnosno Bruno Petković u 78. minutu iz penala, doneli "Modrima" veoma važnu pobedu od 2:0 pred revanš u hrvatskoj prestonici.

Možda i najdinamičniji duel odigrali su PSV i Bazel, u kojem su "filipsovci" slavili 3:2 posle dva preokreta u Ajndhovenu.

Bruma je holandski tim doveo do vođstva već u prvoj polovini prvog poluvremena, da bi rezultat poravnao Albian Ađeti u nadoknadi vremena prvog poluvremena.

Bazel je imao momentum posle tog postignutog pogotka i dobru igru su preneli i u drugih 45 minuta, pa su preko Omara Alderetea došli do potpunog preokreta.

Ipak, PSV nije mogao da dozvoli Bazelu da pobedom napusti "Filips Arenu".

Lemers je tako u 89. minutu doneo novo izjednačenje, da bi potpuni preokret i pravu ludnicu među navijačima "Filipsovaca" stvorio Malen u drugom minutu sudijske nadoknade, pa će PSV putovati u Švajcarsku sa golom prednosti.

U poslednjem meču koji se u utorak uveče odigrao, akteri su bili fudbaleri kiparskog APOEL–a i crnogorske Sutjeske.

APOEL je preko Tomasa de Vinsentija došao do važne pobede, pošto je De Vinsenti u 42. minutu pogodio iz penala.

Stefan Nikolić je mogao da "zapali" Stadion kraj Bistrice u 69. minutu utakmice, ali je on jedanaesterac promašio.

Sutjeska će tako otići u Nikoziju sa golom zaostatka, pa će pred sobom imati veoma težak zadatak.