Preokret Spartaka protiv Rada

Fudbaleri Spartaka pobedili su kao domaćini ekipu Rada sa 2:1, u prvom kolu Linglong Superlige Srbije.

Photo by Cathrin Mueller/Bongarts/Getty Images

Tako su Subotičani stigčli do prvih bodova u novom prvenstvu i utisak je da je publika na stadionu u Subotici imala prilike da vidi uzbudljiv meč.

Rad je igrao veoma dobro, prvi je stigao i do pogotka, ali nije izdržao i domaćin je u nastavku meča uspeo da načini potpuni preokret.

Kada su svi očekivali da će se na poluvreme otići bez golova, sudija je u nadoknadi vremena u prvom delu pokazao na belu tačku, a strelac za "građevinare" sa bele tačke bio je Miloš Trifunović.

Spartak je sredio redove u poluvremenu, njegovi igrači su krenuli odlučnije ka golu protivnika i u 66. minutu su bstigli do izjednačenja, a strelac je bio Nemanja Obradović.

Deset minuta pre kraja rezervista Vladan Vidaković uspeo je da zatrese mrežu Beograđana za konačnih 2:1 za Spartak.

Inače Spartak je uputio devet udaraca na gol protivnika, a Rad šest, ali su Subotičani bili efikasniji u odlučnim momentima, pa su se na kraju radovali prvoj pobedi.