Spektakl u Nikšiću – Sutjeska eliminisala Slovan!

Sutjeska posle izvođenja penala eliminisala Slovan iz Bratislave, a fudbaleri Sarajeva nisu uspeli da iznenade Seltik u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

SVIzvor: B92
Photo by Alex Grimm/Getty Images

U Nikšiću je pobednik morao da bude odlučen tek u penal-seriji, pošto je posle 120 minuta rezultat bio 1:1.

Takav ishod je zabeležen i u prvom duelu ekipa Sutjeske i Slovana, u Slovačkoj.

Činilo se da su gosti bliži pobedi, pošto su od 49. minuta bili u prednosti, golom Andraža Sporara.

Ipak, u nadoknadi vremena Aleksandar Sofranac je uspeo da postigne izjednačujući pogodak i obezbedi produžetak.

Kako u dodatnih pola sata igre nije bilo golova, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, u kom su više nerava imali domaći fudbaleri.

Za Slovan su nastupili Aleksandar Gavrić i Dejan Dražić, koji je i uspeo da promaši penal.

Grupi timova iz zemalja bivše Jugoslavije koji su uspeli da prođu prvu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona se nije pridružila ekipa Sarajeva.

U revanš meču duela sa Seltikom u Škotskoj je bilo 2:1, a prvi meč je bio završen rezultatom 3:1 za legendarni škotski tim.

Domaći su u drugoj utakmici poveli u 26. minutu preko Rajana Kristija, ali je u 62. minutu Benjamin Tatar uspeo da izjednači.

Ipak, pobedu Seltiku je doneo Kalum Mekgregor, golom u 75. minutu.