Gol Sume, Partizan nadoknadio 0:2 protiv "bunkera" VIDEO

Fudbaleri Partizana remizirali su sa mađarskim Pakšijem 2:2, u poslednjoj proveri na pripremama u Sloveniji.

AKIzvor: B92

Crno-beli su gubili 2:0 na poluvremenu, ali su u drugom delu meča zaigrali znatno bolje i izbegli poraz.

Ekipa Sava Miloševića je u ovom testu "osetila" ono što ih čeka u predstojećoj sezoni – očajni tereni i defanzivno orijentisani rivali.

Pakši je poveo preko Papa u 31. minutu, koji je iskoristio lošu reakciju odbrane Partizana i golmana Stojkovića prilikom kornera.

Mađari su u poslednjem minutu prvog dela meča duplirali vođstvo, Bode je sjajno istrčao kontranapad, pobegao štoperima crno-belih i sa 16 metara rutinski matirao Stojkovića.

Pripreme:
Partizan – Pakši 2:2 (0:2)

Suma 51, Ostojić 85 – Pap 31, Bode 45

Partizan: Stojković (od 63. Popović) – N. R. Miletić (od 46. Pešukić), Dinga (od 46. Ostojić), S. Pavlović (od 46. Vujačić), Urošević Smiljanić (od 73. Milosavljević), Zdjelar (od 46. Šćekić) – Lutovac (od 63. Jovanović), Suma (od 63. L. Pavlović), Ivanović (od 55. F. Stevanović) – Ožegović (od 46. Sadik)

Savo Milošević je na poluvremenu zamenio veći deo tima i to je promenilo odnos naga na terenu.

Crno-beli smanjuju zaostatak već u 51. minutu sjajnim udarcem Sejdube Sume sa ivice kaznenog prostora, koga je nakon prodora po levoj strani proigrao Umar Sadik.

Gol za remi postiže štoper Bojan Ostojić, iskoristivši odbitak posle kornera pet minuta pre kraja meča.

U nadoknadi vremena sreća je pogledala Partizan, jer je Klemen udarcem sa 30 metara pogodio prečku.

Partizan se posle ovog meča vraća u Beograd, a sezonu otvara 20. jula u Inđiji, na startu nove sezone Linglong Superlige.

Crno-beli će pet dana kasnije nastupiti i u Evropi, a verovatno će gostovati škotskom Kilmarnoku, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.