Partizan u 96' do boda, Napredak ispustio pobedu!

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno na domaćem terenu od Napretka iz Kruševca u zaostalom meču šestog kola Superlige Srbije - 1:1.

16. Borac 10 1 1 8 6:20 4

Napredak je poveo u 43. minutu golom Envera Alivodića, a izjednačenje i bod Partizanu doneo je Everton u 96. minutu.

Gosti su od 28. minuta imali iigrača manje na terenu i bili su nadomak velike pobede, ali je Everton Luiz sprečio senzaciju Kruševljana.

Miroslav Đukić započeo je meč sa identičnim sastavom kao protiv Jang Bojsa, ali to se nije ispostavilo kao dobitna kombinacija.

Partizan je od prvog minuta preuzeo u inicijativu, propustio nekoliko šansi, imali su i veliku prednost na terenu, pošto je Nikola Boranijašević u 28. minutu dobio dva žuta, odnosno crveni karton, ali ni to nije mnogo pomoglo Partizanu.

Desni bek Kruševljana je odugovlačio sa izvođenjem auta, a kada mu je sudija pokazao žuti katon, Boranijašević je ljutito bacio loptu i zaradio i drugi žuti karton.

Kruševačka ekipa je povela u 43. minutu posle dobrog kontranapada, kada je Alivodić izašao sam ispred Vladimira Stojkovića i savladao ga.

Napredak je tu prednost čuvao sve do samog finiša utakmice, odnosno delile su ga sekunde od toga da iz Humske odnese sva tri boda. Partizan je u poslednjih nekoliko minuta opsedao gol Napretka, u šesnaesterac je došao i golman Stojković i na kraju su crno-beli uspeli da pogode mrežu i izbegnu poraz.

Everton je bio strelac posle kornera i velike gužve u kaznenom prostoru.

Pored lošeg rezultata navijače Partizana je zabrinula i povreda Zorana Tošića, koji je u 50. minutu morao da napusti teren.

Crno-beli su, posle drugog remija od počerka šampionata, treći na tabeli sa 20 bodova, dok je Napredak na 12. mestu sa devet bodova manje.

II poluvreme

Sastavi:

Partizan: Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić (od 46. Ilić) - Everton, Jevtović (od 61. Solomon) - Tošić (od 49. Đuričković), Tavamba, Janković - Ožegović.

Napredak: Ni. Petrović - Boranijašević, Simonović, Miladinović, Urošević - Ne. Petrović, Vulić - Alivodić, Markovski (od 75. Mitrović), Milisavljević - Vukanović (d 61. Kasalica);

90+6 GOOOL Partizan je izjednačio preko Evertona, na asistenciju Vladimira Stojkovića.

90' Istekao je 90. minut, a sudija je produžio još šest minuta.

88' Iako naizgled nije delovalo opasno, Ožegović je pogodio stativu! Ponovo je Petrović dobro reagovao.

82' Petrović rutinski otklanja još jedanu potencijalnu opasnost pred svojimm golom. Konfuzno deluju igrači Partizana.

80' Statičan Partizan u nastavku. Ništa nisu mogli ni Ožegović, ni Solomon i crno-beli se nalaze pred porazom

73' Igrači domaćeg sastava su izveli 13 korner, ali Ožegović nije uspeo da dođe do lopte, bolji u ovom duelu bio je Filip Kasalica.

69' Novi napad Partizana. Saša Ilić je odličnmo šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Petrović odlično odbranio.

64' Ovo svakako nije veče za Tavambu. Još jednom je njegov pokušaj završen neuspešno. Tavamba nije lepo ispratio centaršut Đuričkovića i glavom nije uspeo da savlada protivničkog golmana.

61' Đukić pravi i treću izmenu - Jevtović je izašao,a na terenu je Solomon.

60' Jevtovića je lepo šitirao, ali je Nikola Petrović odlično reagovao.

58' Nastavlja se pritisak Partizana. Posle promašaja Ožegovića, lopta je završila u korner i to je bio sedmi za ekipu Miroslava Đukića.

54' Još jedan pokušaj Tavambe. Napadač domaćih nije uspeo ni iz trećeg puta da savlada golmana gostiju. Loše je zahvatio loptu i sa peterca šutiirao pored gola.

49' Peh za crno-bele! Zoran Tošić je zbog povrede izašao, a umesto njega igra Petar Đuričković.

46' Prvu izmenu je napravio Miroslav Đukć, Saša Ilić je ušao umesto Nemanje Miletića, a Marko Janković je prešao na mesto levog beka.

NASTAVLJENO JE DRUGO POLUVREME

I poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Partizan je od prvog minuta preuzeo u inicijativu, propustio nekoliko šansi, ali Napredak, sa igračem manje i posle prvog udarca u okvir gola, vodi u Humskoj.

45' Pokušao je Jevtović, ali je i njegov šut bio neuspešan

43' Gool! Gosti vode preko Envera Alivodića! Napredak je iz kontre uspeo da savlada odbranu crno-belih i da sa igračem manje povede u Humskoj! Ovo je bio prvi šut Napretka ka golu Partizana, a sada domaćini, iako bolji od početka meča, moraju da jure rezultat na svom terenu.

37' Ožegović je u sledećoj akciji pokušao da savlada golmana, ipak na kraju je je njegov udarac bio lak posao za odbranu Kruševljana.

36' Partizan je nastavio da preti preko Tavambe, ali je ovoga puta napadač crno-belih šutirao preko gola.

28' Gosti su zbog nepromišljenog poteza Boranijaševića ostali sa desetoricom na terenu. Desni bek Kruševljana je odugovlačio sa izvođenjem

26' Nastavili su domaćini da pritiskaju, Kruševljani su pokušali iz kontre da dođu do gola, ali su crno-beli uspešno odbijali.

20' Bez prave šanse i dalje, jedan šut u okvir gola imali su igrači Partizana.

15' Crno-beli su pokušali iz prekida, Zoran Tošić je direktno šutirao u gol, ali je Petrović dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

12' Partizan je nastavio da napada, opasan je bio pokušaj Jankovića, ali nije došlo do promene rezultata

9' Posle duela sa protivničkim igračima, Marko Janković je zatražio lekarsku pomoć zbog čega je morao na kratko da napusti teren, ali se na sreću crno-belih brzo vratio.

5' Kao što se i očekivalo domaćini su od početka diktirali tempo i gotovo da lopta nije prelazila polovinu gostiju.

Miroslav Đukić se opredelio za identičan sastav kao protiv Jang Bojsa, a na stadionu Partizana publike gotova i da nema.