Milan srušio Juve i uzeo Superkup!

Fudbaleri Milana osvojili su Superkup Italije pobedivši posle boljeg izvođenja penala Juventus u Dohi sa 5:4.

Izvor: B92 Italija
Getty images

Posle regularnih 90 minuta bilo je 1:1, isti rezultat je bio i posle produžetaka, a na kraju je odlučio promašaj Dibale (odbrana Donarume) i pogodak Pašalića sa bele tačke.

Juventus je prošle sezone osvojio duplu krunu u Italiji, ali je igrao protiv Milana Superkup jer je upravo crveno-crne prošle sezone savladao u finalu Kupa.

Delovalo je da će crno-beli ponovo biti uspešniji. Poveli su golom Kjelinija u 18. minutu, ali je Bonaventura izjednačio u 38.

Lapadula i Mandžukić su promašili po penal na obe strane, pre nego što je isto učinio i Dibala, a potom je Pašalić obezbedio Milasnu sedmi Superkup i prvi od 2011. godine.