Inter u naletu, "slomio" Lacio za dva minuta

Fudbaleri Intera savladali su Lacio 3:0 (0:0), u drugom meču 18. kola italijanske Serije A.

AKIzvor: B92 Italija

Nakon tvrdih prvih 45 minuta tokom kojih su oba tima imala po polušansu, "Nerazuri" su zablistali u drugom delu te rešili derbi kola u roku od dva minuta.

Domaćin je poveo u 54. minutu fantastičnim golom Evera Banege, koji je sa ivice kazenog prostora poslao projektil u desne rašlje.

Samo dva minuta kasnije Mauro Ikardi je duplirao vođstvo i kako se ispostavilo stavio tačku na meč. Kapiten je pokupio na prvoj stativi centaršut Dambrozija i glavom loptu poslao u donji levi ugao.

Desetak minuta kasnije kapiten je stavio definitivnu tačku na meč. Banega je odigrao po zelji iz skraćenog kornera u centar kaznenog prostora, Ikardi je opet pobegao čuvarima i šutirao iz prve, a lopta se posle odbitka kroz masu nogu prekotrljala preko gol-linije.

Inter je trećom pobedom u nizu, četvrtom u poslednjih pet kola, napredovao do sedme pozicije, na svega četiri boda od mesta koje vodi u Ligu šampiona.

S druge strane, Lacio je drugim porazom u poslednjih šest kola (četiri pobede) ugrozio svoju poziciju u borbi za elitno takmičenje.

Za Lacio su nastupila dva od tri srpska fudbalera, svih 90 minuta na terenu su proveli bek Dušan Basta i vezista Sergej Milinković-Savić, dok šansu nije dobio napadač Filip Đorđević.

U Seriji A sledi dvoiponedeljna pauza, nakon koje Inter gostuje Udinezeu, a Lacio čeka Krotone.