Mane u nadoknadi uništio veče "karamelama"

Fudbaleri Liverpula savladali su gradskog rivala Everton 1:0, u poslednjem meču 17. kola Premijer lige.

AKIzvor: B92 Engleska

Razočaravajući derbi Mersisajda na Gudisonu rešio je Sadio Mane golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

"Karamele" za svega nekoliko sekindi upropastile svih 90 minuta, dozvolivši Danijelu Staridžu da šutira sa 18 metara, a potom dozvole da Mane stigne prvi do lopte koja je sporo putovala do stative i odbila se na peterac.

Kristal Palas – Čelsi 0:1

Dva tima su generalno razočarala navijače i ljubitelje fudbala, jer do Maneovog gola nije viđena konkretna šansa. Dok su se "karamele" Ronalda Kumana uzdale na duge lopte i centaršuteve na Romelua Lukakua, "crveni" Jirgena Klopa su posedom tražili put ka golu, ali su i jedni i drugi razočarali.

Tek dva konkretna slučaja zaslužuju da se pomenu kao najbolje šanse na utakmici, obe je imao Liverpul, prvu je u 37. minutu propustio Divok Origi koji je šutirao preko gola iz kaznenog prostora, a drugu Roberto Firmino čiji je udarac u 50. zaustavio Martin Stekelenburg.

Liverpul je na kraju imao više sreće i drugom pobedom u nizu nastavio da prati lidera Premijer lige Čelsi koji mu "beži" šest bodova. Everton je ostao na deobi osme pozicije sa Vest Bromvičem sa po 23 boda, deset od mesta koje vodi u Evropu sledeće sezone.

"Redsi" u sledećem meču dočekuju Stouk Siti, dok Everton gostuje posrnulom šampion Lesteru.

1. Čelsi 17 14 1 2 35:11 43
2. Liverpul 17 11 4 2 41:20 37
3. M. Siti 17 11 3 3 36:20 36
4. Arsenal 17 10 4 3 38:19 34
5. Totenhem 17 9 6 2 29:12 33
6. M. Junajted 17 8 6 3 24:17 30
7. Sautempton 17 6 6 5 17:16 24
8. VBA 17 6 5 6 23:21 23