Vesti - Euroleague -

U Berlinu je nešto trulo – šesti poraz u nizu, Olimpijakos na +33

Košarkaši Olimpijakosa ubedljivo su slavili na gostovanju u Berlinu ekipi Albe rezultatom 93:60 u meču 24. kola Evrolige.

Gosti iz Pireja su praktično u uvodnih 10 minuta rešili i pitanje pobednika. Krenuli su serijom od sedam poena bez odgovora, a prvi kvartal završili sa čak +15.

Olimpijakos je nastavio u istom ritmu i u nastavku, stigao do +21, ali se Alba u tom periodu budi i svojom najboljom košarkom na meču smanjuje zaostatak na "samo" 10 poena pred odlazak na pauzu.

Lider u trci za MVP prizananje Saša Vezenkov je na sebe preuzeo da u trećoj deonici osigura pobedu i to je i učinio sa 13 poena i pet skokova samo tokom tog dela igre.

Vezenkov je bio najefikasnini i imao dabl-dabl učinak, 28 poena i 13 skokova. Vokap ga je pratio sa 15 poena i 10 asistencija, a Papanikolau sa 11 poena. Na drugoj strani, dvocifren je bio samo Olinde sa 16 poena.

Olimpijakos se ovom pobedom osamio na vrhu sa pobedom i utakmicom više od Reala. Alba je poslednja sa šest pobeda i 18 poraza, a nemačka ekipa za pobedu ne zna već