MT

Italija "razbila" Tursku na otvaranju EP!

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je selekciju Turske rezultatom 3:0 u prvom kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Komentari 64
EPA-EFE/Ettore Ferrari

Izabranici Roberta Mančinija su u Rimu zasluženo slavili devetu uzastopnu pobedu – i to bez primljenog pogotka.

"Azuri" su bili znatno bolji rival, imali više od 20 udaraca, naspram tek nekoliko rivala i na kraju stigli do prva tri boda na kontinentalnoj smotri.

Grupa A, 1. kolo:
TurskaItalija 0:3 (0:0)
Demiral 53ag, Imobile 66, Insinje 79

Stadion: Olimpiko, Rim
Sudija: D. Makeli, Holandija

Do trijumfa su stigli u drugom poluvremenu, zahvaljujući prvo autogolu Meriha Demirala, a potom i sigurnoj realizaciji Čira Imobilea, odnosno Lorenca Insinjea.

Domaći su kontrolisali tok čitavog meča, a pobeda nad Turskom, od koje se očekivalo mnogo više, pre svega hrabrosti, ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Zanimljivo, ovo je prva utakmica u istoriji EURO-a u kojoj je Italija postigla tri pogotka.

Drugi meč ove grupe odigraće Vels i Švajcarska u Bakuu, u subotu od 15.00.

EPA-EFE/Andrew Medichini

Turska: Čakir, Čelik, Demiral, Sojundžu, Meraš, Jokuslu, Karaman, Tufan, Jaziči, Čalhanoglu, Jilmaz

Italija: Donaruma, Florenci, Bonuči, Kjelini, Spinacola, Lokateli, Žoržinjo, Barela, Insinje, Berardi, Imobile

Nakon uvodnih i relativno sporih 15 minuta, Italijani su počeli da prete i pokušavaju, najčešće udarcima iz daljine.

Tokom prvog poluvremena su u dva navrata, možda i opravdano tražili penale, međutim, sudija Makeli je procenio da gostujući igrači rukom nisu igrali namerno.

Do prvog pogotka stigli su u 53. minutu kada je Merih Demiral u želji da spreči da lopta stigne na drugu stativu nespretno reagovao i poslao je u sopstvenu mrežu.

U 66. minutu Imobile je duplirao vođstvo svoje reprezentacije. On je iskoristio odbitak nakon šuta Spinacole i postigao prvi gol za Italiju na velikim takmičenjima.

Činilo se da je Italija nakon toga mogla da da gol kad god je želela, a novi je došao u 79. minutu, posle velike greške golmana Čakira.

Njega su brzo kaznili Berardi, Barela, Imobile i pre svih Insinje, koji je loptu poslao u malu mrežu i potvrdio trijumf, 3:0.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.