K6N: Francuzi pobedili u Irskoj

Vladimir NovakovićIzvor: B92 Evropa

Ragbisti Francuske načinili su veliki korak ka odbrani trofeja u Kupu 6 nacija, pošto su u gostima pobedili Irsku 20:17 (13.11).

Francuzi su na Krouk Parku stigli do trijumfa esejom klera u poslednjem minutu, iako su vodili tokom većeg dela utakmice.

Francuska je u prvom poluvremenu bila bolja i povela 13.3, ali je Ronan O’Gara sâm držao ravnotežu sa rivalima i smanjio na minus dva do poluvremena.

U nastavku meča Irci su stekli minimalnu prednost sa kojom su ušli u finiš, a dva minuta pre kraja O’Gara (postigao sve poene za Irsku, jednim esejom uz četiri kaznena udarca) je kaznenim udarcem doveo domaćina u vođstvo od 17:13.

Međutim, u poslednjem napadu kler je uspeo da prođe kroz domaću odbranu i spusti loptu iza linije, čime je preokrenuo rezultat, a Bosis je uspešnim pretvaranjem postavio konačni rezultat.