Poznati finalisti SP u futsalu

Futsal selekcija Portugala plasirala se u Kaunasu u finale Svetskog prvenstva, pošto je nakon penala savladala Kazahstan (1:1; 1:1; 4:3).

MTIzvor: B92, Beta
EPA-EFE/TOMS KALNINS

Portugal je poveo preko Panija u 23. minutu, a Kazahstan je u poslednjem minutu meča izjednačio golom Daurena Nurgožina.

Daglas Žunior je u drugom minutu produžetka doveo Kazahstan u prednost, dok je Bruno Koeljo minut pre kraja produžetka odveo meč u penal seriju.

Futsaleri Kazahstana promašili su u prvoj i petoj seriji, dok je portugalska selekcija jedino u trećoj seriji bila neprecizna.

Gol za prvo finale Portugala na Svetskom prvenstvu postigao je Tijago Brito u petoj seriji.

Meč za treće mesto u nedelju će igrati Brazil i Kazahstan, dok će Argentina (aktuelni svetski prvaci) i Portugal istog dana od 19.00 igrati finale Svetskog prvenstva u Litvaniji.