Prvi poraz Iglsa i "meč godine" Bilsa i Vikinga VIDEO

Deseto kolo NFL-a obeležilo je nekoliko interesantnih ishoda, a takvim je i zatvoreno u meču između do sada neporaženih Filadelfija Iglsa i Vašington Komandersa

U velikom divizijskom okršaju, autsajder je odneo trijumf na gostujućem terenu rezultatom 32:21 i došao do polovičnog učinka od po pet pobeda i poraza.

Filadelfija je sada na skoru 8-1.

Vašington je vodio tokom celog meča, a Iglsi su bili blizu preokreta u poslednjoj četvrtini.

Na dva poena razlike Dalas Gedert je povučen za masku od strane Džamina Dejvisa, ali sudije to nisu okarakterisale kao prekršaj, već je Gedertu izbijena lopta i došlo je do preokreta.

Vašington se u završnici dva puta odbranio, a u poslednjim sekundama čak i došao do defanzivnog tačdauna za, na kraju, ubedljivu pobedu.

Kvoterbek Iglsa Džejlen Hurts kompletirao je 17 od 26 dodavanja za 175 jardi, uz dva tačdauna, dok je njegov kolega Tejlor Hajnike kompletirao 17 od 29 dodavanja za 211 jardi.

Kolo za nama obeležili su Bilsi i Vikinzi koji su u nedelju uveče odigrali, po oceni mnogih, meč godine.

U poslednjem minutu meča Bilsi su vodili 27:23 i odbranili se na pola jarda od sopstvene end zone. Međutim, na 40-ak sekundi do kraja Džoš Alen je napravio grešku, ispala mu je lopta u end zoni i bio je to tačdaun za Minesotu.

Potom je Alen uspeo da dovede Bafalo do fild gola za produžetak, koji su na isti način otvorili Vikinzi za vođstvo od 33:30.

Krenuo je napad Bilsa za preokret, išao je sjajno, ali je na 20-ak jardi od end zone Alen bacio "intersepšn" kojim je meč bio završen.