Sihoksi se osvetili Kardinalsima VIDEO

Velikim divizijskim derbijem između Sijetl Sihoksa i Arizona Kardinalsa otvoreno je 11. kolo NFL-a.

SSIzvor: B92
Photo by Abbie Parr/Getty Images

Rasel Vilson i ekipa su dočekali "osvetu" i slavili su trijumf rezultatom 28:21, nakon što su pre samo nekoliko rundi doživeli poraz od Kardinalsa posle produžetka.

Ovog puta Sihoksi su napravili odličan balans između igre trčanja i pasom, iako je neaktivan bio startni raning bek Kris Karson.

Vilson je ponovo odigrao u MVP maniru, sa 239 ukupnih jardi, dva bačena tačdauna i pas rejtingom 119,8.

Njegov kolega na drugoj strani, kvoterbek Arizone Kajler Marej imao je blagih problema sa povredom bacačkog ramena od starta.

Zbog toga je u nekoliko navrata imao podbačaje, ali i nešto ređe je bežao iz "džepa".

Kada tome pridodate da je Arizona neshvatljivo u manjem broju pozivala akcije trčanjem, onda je jasno gde je izgubila ovaj meč.

Već prvi "drajv" je doneo tačdaun Di-Keja Metkelfa i to je bila razlika koja je ostala razlika između dva tima do kraja.

Posle uvodnog poentiranja, zagospodarile su odbrane, a iako smo do kraja poluvremena videli još po jedan tačdaun na obe strane, Sijetl je u potpunosti kontrolisao utakmicu.

Vodio je sa 16:7, Arizona odgovara preko tajt-enda Arnolda, ali Vilson predvodi novi napad Sijetla koji se završava poentiranjem rezervnog trkača Karlosa Hajda.

Ponovo uzvraća Arizona, dolazi do 23:21, a onda u napadu za vođstvo pravi "holding" u sopstvenoj end-zoni i sudije dodeljuju "sejfti", Sijetlu, što znači dva poena i lopta.

Nakon toga Vilson dovodi tim do novog fild-gola i ostalo je još dva minuta za napad Arizone za produžetak.

Stigli su Marej i ekipa do 30 jardi od cilja, ali se onda pojavila ranjena odbrana Sihoksa i zaustavila sva četiri pokušaja Arizone, što je označilo i kraj utakmice.