Mandićeva osvojila zlato pred Olimpijske igre

Srpska tekvondoistkinja Milica Mandić nalazi se u pobedničkoj formi pred Olimpijske igre u Tokiju.

Izvor: B92

Mandićeva je na poslednjem takmičenju pred Igre, na "Multievropskim igrama" u Sofiji, osvojila zlatnu medalju u kategoriji preko 73 kilograma.

Pored Mandićeve, zlatno na Multiigrama je osvojila i Aleksandra Radmilović u kategoriji do 57 kilograma.

Radmilovićeva je bila slobodna prvo kolo kao prvi nosilac ,dobila je Grkinju 16-6, drugu borbu je dobila Nemicu 5-3, u polufinalu je pobedila Hrvaticu 18-13 i finale joj je predala Ruskinja Kudaseva.

Tijana Bogdanović je odustala od nastupa jer se ukočila u predelu vrata, dok su Marija Jagodić i Dmitrij Nagajev izgubili svoje mečeve.