Vesti - Australian Open 2022 -

Per izbacio Dimitrova, Gaske se predao

Francuz Benoa Per plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Z.K.Izvor: B92

On je bio bolji od 28. tenisera sveta, Bugarina Grigora Dimitrova posle velike borbe u četiri seta, 6:4, 6:4, 6:7 (4), 7:6 (2).

Meč je trajao tri sata i 22 minuta i Per je pokazao da je u dobroj formi na startu sezone.

Per, 56. na SATP listi, dobio je početi set sa 6:4 u kom mu je bio dovoljan brejk u trećem gemu.

Poveo je sa 2:0 u drugom, ali je Dimitrov izjednačio na 2:2, da bi Bugarin odmah izgubio naredni gem i tu prednost je Francuz iskoristio.

U trećem setu nije bilo brejka, a Dimitrov je bio sugurniji u taj-brejku i tako izborio četvrti set.

Per je uz brejk vodio sa 3:0, da bi Dimitrov sve vratio na 3:3.

U taj-brejku, Per je izgubio svega dva poena i tako se plasirao u treću rundu.

Tamo ga čeka četvrti na svetu, Stefanos Cicipas koji je u četiri seta bio bolji od Sebastijana Baeza iz Argentine, 7:6 (1), 6:7 (5), 6:3, 6:4.

U naredno kolo ide u Holanđanin Botik van de Zandšulp kom je meč u trećem setu predao Francuz Rišar Gaske.

U trenutku predaje bilo je 4:6, 6:0, 4:0 u korist Holanđanina.