Hadson-Smit i Famke Bol vladaju na 400m, Martinesu zlato na 110m s preponama

Britanski atletičar Metju Hadson-Smit osvojio je zlatnu medalju na 400m na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

On je evropsko zlato odbranio rezultatom 44,53 sekunde, a do srebrnog odličja je došao Švajcarac Riki Petručijani, koji je trku završio za 45,03 sekunde.

Bronzu je osvojio Britanac Aleks Hejdok-Vilson sa istrčanih 45,17 sekundi.

U ženskoj konkurenciji na istoj distanci zlatnu medalju je osvojila Holandjanka Femke Bol.

Viceprvakinja sveta u dvorani je trku završila vremenom 49,44 sekunde.

Srebro je osvojila Poljakinja Natalija Kačmarek (49,94), dok je njena sunarodnjakinja Ana Kelbasinska došla do bronze (50,29).

Poslednja trka dana održana je na 110 metara s preponama u muškoj konkurenciji.

Zlatna medalja je pripala španskom atletičaru Asjeru Martinesu sa istrčanih 13,14 sekundi, a sa istim vremenom srebrnu medalju je osvojio Francuz Paskal Martino-Lagar.