Kragujevac - Društvo - B92 Lokal

Vakcinacija: Zatvara se punkt u hali Gordana Goca Bogojević

Štab za vanredne situacije grada Kragujevca dao je saglasnost na predlog Doma zdravlja Kragujevac da se od utorka, 22. juna, zatvori punkt za masovnu imunizaciju u Sportskoj hali Gordana Goca Bogojević.

Izvor: Info KG Kragujevac
Podeli
Ilustracija: Numstocker/Shutterstock
Ilustracija: Numstocker/Shutterstock

Prema rečima direktora Doma zdravlja Vasilija Antića, 21. juna zakazana je velika revakcinacija za preko 1.500 ljudi, prenosi portal Info KG.

“Nakon toga, slede revakcinacije za najviše stotinak ljudi dnevno tako da su se stekli uslovi da se punkt u sportskoj hali zatvori. Ovih dana za vakcinaciju dnevno imamo između 60 i 80 lica, tako da vakcinaciju možemo da obavljamo u četiri ambulante u naseljima Aerodrom, Stanovo, Bresnica i Erdoglija, dok će centalni punkt za revakcinaciju biti u Zdravstvenoj stanici broj 4 u ulici Svetozara Markovića 23. Pored toga, građanima zaintersovanim za imunizaciju na raspolaganju će i dalje biti punkt u Tržnom centru Plaza”, rekao je Anitć.

Na sednici je najavljeno da će Kragujevac u vakcinaciju, poput Beograda, uključiti i mobilni autobus gde će na raspolaganju biti vakcine Sinofarm i Fajzer. Stajališta će biti određena prema frekvenciji ljudi. Ideja Doma zdravlja je da to bude ispred Gradske uprave, na Trgu kod krsta, na prostoru ispred Pravnog i Ekonomskog fakulteta, u naseljima u vreme kada ima najviše ljudi.

Inače, do sada se u Kragujevcu vakcinisalo više od 72.000 građana.

Na sednici Štaba razmatrana je i usvojena analiza urađenih i usvojenih procena rizika od katastrofa kojom su identifikovane opasnosti karaktersitične za grad Kragujevac. Na osnovu učestalosti u poslednjih 30 godina radni tim je obuhvatio zemljotrese, poplave, odrone, klizišta i eroziju, olujni vetar i grad kao i tehničko – tehnološke nesreće. Za svaku opasnost urađena su dva scenarija – najverovatniji neželjeni događaj i neželjeni događaj sa najtežim mogućim posledicama.

Članovi Štaba za vanredne situacije usvojili su izveštaj o zaštiti od požara u 2020. godini, priripremama za predstojeću letnju sezonu i preduzetim preventivnim mera u cilju zaštite od šumskih požara i požara na otovrenom.

Razmatran je i usvojen izveštaj o stanju visokih brana, kao i izveštaj o vodonsabdevanju pred nastupajuću letnju sezonu. Kapaciteti proizvodnih pogona zadovoljavaju sve potrebe grada. Maksimalni kapacitet pogona Grošnica je 312 litara u sekundi, u proseku radi oko 119 litara u sekundi. Maksimalni kapacitet pogona Gruža je 1400 litara, a trenutno radi oko 420 litara vode u sekundi. Proizvodni pogon Košutnjak ima instalisani kapacitet od 480, a proizvodi 84 litra. Sve količine vode su dovoljne za period od narednih 12 meseci, čak i više, a voda je higijenski ispravna za piće, poručuju iz JKP Vodovod i kanalizacija.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.