- Komentari -
  1. @Serpico, privatizacija u Češkoj odmah posle pada komunizma je donela da su pojedinci pokupovali sve živo, a onda zapalili na Bahame. Preporučujem da na internetu pronađeš šta je to "kupinova privatizacija", a tiče se Češke. Isto tako ne bi bilo loše da nam kažeš zašto Norveška vlada nije prodala Telenor u celosti već zadržava upravljački deo.
    Privatizačija ima smisla samo ako ne zadire u strateške resurse kao što je voda, nacionalni parkovi, rude, metali, energija.
    Ako prodaš sve to onda možeš da očekuješ restrikcije struje po tri meseca kao u Argentini jer su vlasnici privatnici ili kao u Čeileu gde milioni ljudi nemaju pijaću vodu jer su svi izvori vode prodati.
    (rebro, 23. septembar 2020 11:17)

    # Link komentara

  2. Tako je. Samo da si bio malo razumniji prema svojim gradjanima ostao bi na vlasti, ovako pre ili kasnije raščerupaće ti državu.
    (glas razuma, 22. septembar 2020 16:35)

    # Link komentara

  3. A sta je problem privatizacija u Poljskoj, Ceskoj, Slovackoj, Latviji, Estoniji?
    Njihovi gradjani imaju duplo bolji standard nego u socijalizmu i pod Ruskom cizmom.
    Nije problem privatizacija nego mentalitet i korupcija kod nekih...
    (Serpico, 22. septembar 2020 16:19)

    # Link komentara

  4. Што је најгоре, он је у праву, ни једна земља бившег Источног блока није имала нормалну приватизацију, у свим земљама су те приватизације праћење са већим или мањим скандалима, али резултат је исти - или су купљење са парама локалних "бизнисмена" или су их купиле међународне корпорације и направиле од њих производне погоне са јефтином радном снагом а без научне базе и истраживања. Чак ни Шкода није много боље прошла по том питању, Немци увелико планирају ограничења у вези Октавије и Суперба у будућности, док би погони у Чешкој могли да увелико буду задужени и за друга возила док би Шкода постала нека врста пандана Дачије. Исто тако и сутра могу да позатварају те погоне и кажу ћао.
    (Avaya, 22. septembar 2020 16:07)

    # Link komentara