1. Realno nikome ne treba automobil koji ide brze od 180 kmh ili ima ubrzanje manje od 10s. Tako da bih uveo drasticne poreze za svaki automobil preko 2000cm3 ili 120ks, a i olaksice za svakoga ko kupi auto sa kubikazom manjom od 1.2L.
    (Meelosh NS, 13. maj 2008 00:27)

    # Link komentara

  2. @ Meelosh,

    Ja sam gradjevinski preduzimac. Da li mogu vuci prikolicu tesku 950 kg automobilom koji ima motor od 1.2 l? Mom autu treba 17 sec od 0-100 km/h iako ima motor od 3.5 l.
    (gradjevinac, 13. maj 2008 09:55)

    # Link komentara

  3. Meelosh, tako je već sada. Ne znam da li imaš auto, pa ideš na registraciju. I ne samo kod nas. Svuda je odnos sličan uz jedno "ali".

    Druga stvar je po sredi. Jedan novi auto od 3000 ccm i 300 KS zagađuje manje nego jedan Yugo. I šta ćemo sad? Da nagradimo trovača?

    Ja bih to malo okrenuo: UKIDANJE olovnog benzina i drastično skuplja registracija za zagađivače.

    A bezbednost? Kod Yuga je bezbednost nula, air-bag je misaona imenica, ali ovo je već druga priča.
    (2000ccm, 13. maj 2008 10:34)

    # Link komentara

  4. Jedino resenje je da se automobili registruju na osnovu toga koliko zagadjuju. Cini mi se da je takva registracija u Americi, ali nisam siguran.
    (laza, 13. maj 2008 11:40)

    # Link komentara

  5. Građevinac, pričaš o vozilu za profesionalnu upotrebu. Druga stvar.

    2000ccm - taj koji vozi juga baš i nema para za šta drugo, a daj bože malo će i voziti. Od čega onda da plati?

    Sa druge strane, onaj koji ima da kupi auto od 3 litre ima i da plati. Progresivno oporezovanje, u neku ruku.

    Ja misim, retki su oni koji imaju love, a da vole da se pate i izlažu opasnosti praveći veliku kilometražu u Jugu.
    (Drugi Goran, 13. maj 2008 15:28)

    # Link komentara

  6. Moje vozilo je Mercedes E320 TDT i nije vozilo samo za specijalnu upotrebu. Podatak za ubrzanje se odnosio kada je prikolica puna (prikolica 920kg+900 kg tereta)
    CO2 izduv iznosi 260 g/km, auto poseduje i filter cadji i zadovoljava EURO4 normu.
    (gradjevinac, 13. maj 2008 17:09)

    # Link komentara

  7. Jedva sam cekao da neko krene da me kritikuje - spreman sam. Dakle ukinuti prodaju D2 i olovnog benzina - naravno. Ja nisam rekao da svi treba da imaju motor od 1.2, vec sam za olaksice za ljude koji se odluce da kupe takav auto, a yugo nije auto. Dakle sve do 2000 kubika bi obicnom gradjanstvu bilo dovoljno. Znam da vec postoje progresivne stope za oporezivanje pri registraciji za auta preko 2000cm3 ali to nije dovoljno. Minimum 2000eura godisnje bi trebalo da se plati ako hoces da zagadjujes. Plati pa se klati. A te pare potrositi za kupovinu sadnica. Dakle ako hocete prevedeno na jezik ekologije, posto to niko ne razume ovde, svaki auto koji ispusta preko 200gCO2/km, godisnje neka uplati 2000eura i molim lepo.
    (Meelosh NS, 13. maj 2008 19:06)

    # Link komentara

  8. Slusaj imenjace, te dazbine od 2000e godisnje ne mozes ni da sanjas u drzavi Srbiji, to bar mora da ti bude jasno!
    Prilikom registracije placaju se mnoge stvari koje ne bi trebale da se placaju na primer odrzavanje puteva, je ne vidim da se bilo sta odrzava, porezi razni bukvlano na brisace ako su duzi od propisanih.
    Uzimo skorasnji primer drug je isao da se raspita koliko kosta registracija za Volvo od 1700ccm iz 92-e, kosta oko 18500 dinara, e sad oni svotu za osiguranje izrazavaju preko kataloga u kome taj volvo vredi oko 950.000dinara a cena mu je na trzistu kod nas 3.000e pa sad ti vidi o kakvom se lopovluku radi!
    Ajmo ovako ja licno vozim yuga nisam kriv nisam imao para za bolje i ja bih mercedesa sa euro4 motorom ali ne mogu da kupim i sada meni treba uvesti 2000e godisnje dazbine jer vozim yuga, za yuga za kog ne mogu da dobijem vise od 1000e na trzistu!
    ja bih vrlo rado uvezao neki auto recimo 95-o godiste sa euro 2 motorom koji je svakako bolji od yuga u svim pa i u ekoloskim aspektima ali kao sto znas ova drzava ne daje uvoz ispod euro3 a dozvoljava proizvodnju zastavinih automobila bez ikakvih euro standarda.
    Samo kad ova drzava i mi sa njom raskrstimo ove paradokse vezane za auto industriju mozemo pricati o konkretnim stvarima o zastiti zivotne sredine i emitovanju CO2 gasova!
    (Milos_Nis, 14. maj 2008 10:49)

    # Link komentara

  9. @Meelosh

    Interesantno, yugo nije auto. Znaci polovina Srbije vozi nesto sto nije auto. I koliko ce oni da placaju? Nista? Mada, po ovom tvom tekstu i oni ce placati 2000 eura jer verovatno izbacuju vise od 200gCO2/km.
    (Neledoc, 14. maj 2008 11:20)

    # Link komentara