- Komentari -
  1. Pre svega, tzv. MSS ne postoji.

    Ovo je smesno. Ako MSS, navodno, leti na 400 km visine ona NE BI MOGLA da snimi ovoliku povrsinu Zemlje, vec MNOGO MANJU. Da ne pricamo o tome da se vide meteori, ali ne i zvezde. Ovo je Cgi animacija, prosecna.

    Na kraju ove animacije imamo cgi izlazak Sunca koje u ovoj Cgi animaciji izlazi odjednom celom duzinom horizonta. Tako bi i trebalo da to izgleda da je heliocentricni model tacan.

    Ali, izlazak sunca u realnosti NIKADA ne izgleda tako. Kada Sunce izlazi to uvek pocinje sa delom horizonta gde Sunce izlazi koji je osvetljen, pa tek onda se taj osvetljeni deo siri na ceo horizont. To je zato sto je Sunce MANJE od staticne Zemlje i naravno da prvo osvetljava deo horizonta nad kojim se tada nalazi. Pogledajte izlazak i zalazak Sunca sami i uverite se.
     (Kontras, 20. novembar 2017 03:56)

    # Link komentara

  2. Ovaj video je fantastican!
    (lala, 19. novembar 2017 15:42)

    # Link komentara

  3. Izgleda da je zemlja ipak okrugla,pih.
     (Mix, 19. novembar 2017 15:39)

    # Link komentara

  4. Ti bre taman da se pojavi dan ono preko. A i ova noć mnogo BRE svetla.A i ova grmljavina svuda
    (Voja, 19. novembar 2017 15:28)

    # Link komentara

  5. kako nijedan ne pogodi taj satelit ?
    (ravnozemljas, 19. novembar 2017 14:14)

    # Link komentara

  6. Uh to je bilo baš brzo! Ako nas opauči neki veći, bar nećemo ni osetiti.
    (Ognjen, 19. novembar 2017 13:35)

    # Link komentara

  7. Mocnije od ove komete na snimku izgleda "izlazak" sunca na horizontu. Pred takvom kolicinom energije snimljenom iz svemira covek se prosto oseca kao mrav u velikom dvoristu.
    (Sasa, 19. novembar 2017 13:30)

    # Link komentara

  8. Meteorit je komad steene ili gvožđa, meteoroida, komete ili planetoida(asteroida), koji je iz svemira pao na površinu Zemlje ili nekog drugog nebeskog tijela. Meteor je svetlosna pojava nastala jonizacijom atmosfere kroz koju prolazi meteoroid. Sjajni meteori se nazivaju bolidi. Meteoroidi koji potiču od istog objekta (komete ili asteroida) imaju paralelne putanje pa meteori koji od njih nastaju izgledaju kao da potiču iz istog dela neba (radijant). U ovom slučaju govori se o meteorskom roju. Tokom godine postoji više od 50 meteorskih rojeva. Meteoridi koji ne pripadaju nijednom roju su sporadici.
    (milivoj jugin sa sunca, 19. novembar 2017 12:26)

    # Link komentara