Stenli kup: Bruinsi odbranili Boston posle preokreta VIDEO

Dok se ostatak planete borio za titulu prvaka sveta, u Sjedinjenim Američkim Državama su se spremali za njihvo "svetsko prvenstvo" u hokeju na ledu.

AKIzvor: B92 SAD
Photo by Patrick Smith/Getty Images

Protekle noći je počeo Stenli kup, čuveno finale plej-ofa američke profesionalne hokejaške lige NHL.

Hokejaši Boston Bruinsa pobedili su Sent Luis Bluz 4:2, posle preokreta u prvom meču finala.

* Bruinsi su šest puta osvajali Stenli kup, poslednji put 2011.

Bruinsi su se namučili dok nisu odbranili domaći teren, jer su gosti iz Mirusija vodili 2:0 početkom druge trećine.

Bluz je poveo golom Brejdena Šena u osmom minutu susreta, posle akcije Džejdena Švarca i Džeja Bomistera.

U prvom minutu drugog perioda prednost gostiju duplira Vladimir Tarasenko, a ovaj put asistent je bio Šen.

Samo minut kasnije Bruinsi smanjuju zaostatak preko Konora Kliftona, na asistencije Šona Kuraljija i Joakima Nordstroma.

* Bluz nikad nije osvojio Stenli kup, a ovo im je prvo finale posle 49 godina i tri uzastopna poraza 1968, 1969. i 1970.

Osam minuta pre kraja druge trećine domaćin poravnava rezultat, Čarli Mekavoj je zatresao mrežu Bluza u akciji sa igračem više.

To je promenilo odnos snaga na terenu, jer su Bruinsi kontrolisali ritam u odlučujućih 20 minuta i golovima Šona Kuraljija i Breda Marčanda stigli do pobede za 1-0 u finalu.

Bruinsi su mogli da slavi i ubedljivije da na golu Bluza nije blistao Džordan Binington sa 34 odbrane.

Druga utakmica igra se u četvrtak ujutru po našem vremenu, takođe u Bostonu.