Grci iznenadili Crnogorce posle -3, remi po ukusu Srbije

Vaterpolisti Crne Gore i Grčke remizirali su 10:10 u drugom kolu Grupe A Svetskog prvenstva.

AKIzvor: B92

To je Crnogorcima drugi remi nakon podele bodova protiv Srbije identičnim rezultatom na premijeri turnira.

S druge strane, Grci su remizirali posle ubedljive pobede nad Južnom Korejom (26:3), pa će se u poslednjem kolu sa Srbijom boriti za prvo mesto i direktan plasman u četvrtfinale.

U dramatičnom meču viđeno je nekoliko prekoreta, Grci su dobro počeli i poveli 3:2, ali Crnogorci preokreću serijom 3:0 za prednost na poluvremenu (5:4).

"Ajkule" su sjajno otvorile drugi deo meča i serijom golova povećale prednost na 7:4, kada su mnogi pretpostavili da će Crna Gora slaviti.

Održavali su Crnogorci razliku do završnice četvrtine (9:6), da bi u poslednji period ušli sa dva gola prednosti.

Grci kreću silotivo i ekspresno poravnavaju na 9:9, a onda Gunas postiže četvrti uzastopni gol za "Helene" za preokret na 10:9.

Crnogorci propuštaju nekoliko napada sa igračem više, Đurđić pogađa stativu četiri minuta pre kraja, da bi konačno Ivović poravnao na 10:0.

U samoj završnici stativu pogađa i Marišić, nakon čega su Grci imali poslednji napad, ali ga ne koriste.

U poslednjem kolu Crna Gora igra sa nejakom Južnom Korejom, dok Grke očekuje težak ispit protiv Srbije.