"Studenti" pobedili 32:1 i prošli u četvrtfinale

Srpski studenti u osmini finala savladali su kineski Tajpej rezultatom 32:1 i plasirali se u četvrtfinale.

Izvor: B92, vaterpolo vesti
Getty Images

Tajpej – Srbija 1:32 (0:8, 0:10, 0:11, 1:3)

Sudije: Batu (Južna Afrika), Moralis (Grčka). Igrač više: Kineski Tajpej 1 (1), Srbija 10 (8).

Kineski Tajpeh: Vang, Huang, An, Čiu, Ču, Vang, Lo, Čeng, Ko, Čuang, Ksien 1, Čang, Huang.

Srbija: Rističević, S.Rašović 2, V.Rašović 1, Ranđelović 2, Subotić 5, Vico 5, Drašović 4, Lazić 1, Jakšić 1, Radojević 6, Vasić 3, Stojanović 2, Dobožanov.

Protivnik u borbi za polufinale biće selekcija Mađarske, koju je Srbija pobedila u grupnoj fazi takmičenja sa 8:4.

U osmini finala pitanje pobednika nije se postavljalo, pošto je Srbija iz minuta u minut uvećavala prednost protiv znatno slabijeg rivala.

Svi igrači su se upisali u listu strelaca, a najefikasniji je bio Filip Radojević sa šest golova. Po pet su dodali Gavril Subotić i Nemanja Vico, a četiri Radomir Drašović.

"Sada počinju prave utakmice. Domaćin nije bio dorastao rival, sa Mađarima će biti najteže do sada na ovom takmičenju", rekao je Viktor Rašović.