SP: Vamos sprečio poraz Mađarske

Vaterpolisti Mađarske remizirali su 9:9 sa Italijom, u derbiju trećeg kola Grupe B Svetskog prvenstva u Budimpešti.

AKIzvor: B92 Evropa

Povezane vesti:
* Srbija održala čas vaterpola i "Crvenoj furiji"
* Grčka ubedljiva pred meč odluke sa Srbijom
* SP: Japan razbio Udovičićev SAD!
* Hrvati neočekivano teško pobedili Rusiju

"Azuri su u prvom poluvremenu dva puta ispuštalio dva gola prednosti, domaćin preokreće na 7:5 sredinom trećeg, ali Italija serijom od tri gola vraća vođstvu na 8:7.

Sredinom poslednjeg kvartala Italija se vraća na +2 (9:7), ali u naredna dva minuta Mađari pogocima Vamosa uspevaju da poravnaju i izbegnu poraz.

Mađare su sa po tri gola predvodili junak remija Marton Vamos i Deneš Varga, a isti učinak imao je najefikasniji Italijan Vinčenco Rencuto.

Dva tima su poravnata na deobi prvog mesta sa po tri boda, u poslednjem kolu Mađari igraju sa Francuskom koja je bez bodova, a Italijani sa Australijom koja ima dva.

Prvoplasirani tim ide direktno u četvrtfinale, a drugi i treći u osminu finala.