Srbija održala čas vaterpola i "Crvenoj furiji"

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je sa 11:5 (3:1, 2:0, 3:2, 3:2) Španiju u drugom kolu grupe C Svetskog prvenstva u Mađarskoj.

- Španija 11:5

Izabranici Dejana Savića posle nešto sporijeg ulaza u meč, krenuli su sa furioznom igrom.

Ređali su se golovi u mreži golmana Pineda, pošto su naši vaterpolisti pogađali sa svih pozicija.

Aktuelni šampion sveta bio je dominantan na oba kraja terena, što se videlo u rezultatu na poluvremenu, 5:1.

U nastavku utakmice, viđena prilično slična igra kao i u prvih 16 minuta igre, s tim što je Španija uspela da održi kakav–takav korak sa našom selekcijom.

Na kraju meča Srbija je slavila sa 11:5 i tako zasluženo došla do drugog trijumfa na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj.

Sledeći meč naša reprezentacija igraće protiv slekcije Grčke u petak od 10:50, a taj će meč ujedno odlučiti i o prvom mestu u grupi. Ranije u toku dana, Grčka je sa 18:2 savladala Južnu Afriku.

I četvrtina

Utakmica je otvorena veoma tvrdo i u prvih nekoliko minuta nije viđen gol.

Srbija je došla do prvog igrača više, ali izabranici Dejana Savića nisu uspeli da iskoriste ovu prednost.

Do kraja prve četvrtine ostalo je još tri minuta, a trenutno je 0:0 na semaforu. Već u narednom napadu Španija je uspela da dođe vođstva, ali je Srbija odgovorila.

1:1 – Andrija Prlainović sjajnim šutem pronalazi put ka mreži i donosi izjednačenje.

2:1 – Ponovo je strelac Andrija Prlainović! Reprezentativci Srbiju su uspeli da iskoriste igrača više i tako dođu do preokreta.

3:1 – U listu strelaca upisuje se i Filip Filipović koji iz petarca donosi plus dva aktuelnom šampionu sveta.

U prvoj četvrtini viđeno je i nekoliko sjajnih intervencija našeg golmana Branislava Mitrovića.

II četvrtina

4:1 Kakav protok lopte reprezentacije Srbije! Naši vaterpolisti su imali igrača više, lopta je odlično kružila, a gol je postigao Ubović za ubedljivih 4:1.

5:1 Dušan Mandić! Golčina igrač Pro Reka na isteku napada. Naši vaterpolisti su bili bez puno ideja u napadu koji je isticao, ali je onda Mandić poslao projketil i tako savladao protivničkog golmana.

Španija je i dalje bez postignutog gola u drugoj četvrtini, a velike zasluge pripadaju Branislavu Mitroviću koji je "začarao" gol u ovom periodu.

Do kraja poluvremena nije pao gol na obe strane, pa se na kratku pauzu otišlo sa rezultatom 5:1.

5:2 Prvi gol u drugom poluvremenu postižu igrači Španije. Strelac je Alebert Espanjol posle igrača više.

6:2 U narednom napadu naši vaterpolisti odmah uzvraćaju. U listu strelaca upisuje se Milan Aleksić, posle sjajne asistencije Andrije Prlainovića.

7:3 Posle smanjenja na tri gola zaostatka, usledio je instant odgovor Srbije. Drugi gol na meču postigao je najbolji vaterpolista sveta, Filip Filipović.

8:3 Novo isključenje za Španiju i novi gol za Srbiju. Lopta je došla do krila gde se nalazio Stefan Mitrović, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Do kraja poluvremena poluvremena Srbija je imala priliku i da ubedljivije povede, ali su u poslednju četvrtinu ušlo sa rezultatom 8:3.

IV četvrtina

9:3 Duško Pjetlovića povećava prednost na plus šest, posle sjajne asistencija Ćuka. Srbija nastavlja da u velikom procentu realizuje igrača više.

9:4 Alberto Baroso postiže tek četvrti gol za "Crvenu furiju". Sjajan pogodak sa krila.

10:4 Debitant na Svetskom prvenstvu, Nemanja Ubović, postiže svoj drugi gol na meču drugog kola grupe C.

11:4 Dominacija naše selekcije nastavljena je već u narednom napadu – strelac Miloš Ćuk.

Do kraja utakmice Španija uspela da postigne utešni gol i tako postavi konačan rezultat – 11:5 za Srbiju.