SL: Srbija u Budvi bolja od Crne Gore

Vaterpolisti Srbije pobedili su Crnu Goru u Budvi sa 12:10 (2:3, 4:0, 3:2, 3:5), u meču 3. kola B grupe u Svetskoj ligi.

Izvor: B92 Crna Gora

Izabranici Dejana Savića izgubili su prvu deonicu sa 3:2, ali su u nastavku pokazali zbog čega su najbolji tim sveta.

Srbija je tako zadržala maksimalan učinak u B grupi i ujedno nanela Crnoj Gori prvi poraz. Naredni meč u Svetskoj ligi Srbija će igrati 16. februara protiv Francuske u gostima.

Selekcija Crne Gore bolje je otvorila duel i povela je golom Vukčevića. Usledili su golovi Mandića i Filipovića za preokret, ali su Brguljan i Čučković doneli Crnoj Gori prednost posle prve deonice.

Meč je praktično rešen u drugom periodu koji je Srbija dobila sa 4:0, a golove su postigli Prlainović(2), Filipović i Subotić. U nastavku meča nije bilo dileme, izabranici Dejana Savića dobili su i treći kvartal, a Crna Gora je u poslednjoj uspela da ublaži poraz.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Filip Filipović sa četiri i Andrija Prlainović sa tri gola, a istakao se i golman Branislav Mitrović sa 14 odbrana. Sa druge strane Aleksandar Ivović postigao je tri gola.