Federer na korak do prvog mesta

Švajcarac Rodžer Federer nalazi se na pobedu od prvog mesta ATP liste posle trijumfa nad Filipom Kolšrajberom u osmini finala Roterdama 2-0 (7:6, 7:5).

MLJIzvor: B92
EPA-EFE/KOEN SUYK

Federer prolaskom u polufinale obezbeđuje povratak na vrh liste tenisera sa punih 36 godina.

Federer je sa Kolšrajberom u prvom setu igrao izjednačeno sve do 12. gema u kom je imao set loptu na servis protivnika.

Nemački teniser se nakratko izvukao. U taj brejku prvog seta Federer je posustao, Kolšrajber je poveo sa 5:2 i 6:4.

Nije iskoristio dve set loptice, Švajcarac se vratio i sa 10:8 u taj-brejku uspeo da povede i u setovima. Drugi set je bio sličan prvom s tim što je Federer zapretio već u trećem gemu.

Kolšrajber tada nije pretrpeo brejk, ali jeste u 11. gemu kada je Federer otišao na 6:5 i laganim servis gemu rešio meč u svoju korist.

Naredni protivnik mu je jedan Holanđanin, jer čeka boljeg iz duela Robina Hasea i Talona Grikspora u narednoj rundi.