Majami: Troicki se mučio, ali došao do Raonića

Srpski teniser Viktor Troicki imao je velikih problema na startu Mastesa u Majamiju.

ĐNIzvor: B92
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Troicki se plasirao u drugo kolo drugog Mastersa u sezoni teškom pobedom nad Brazilcem Tijagom Monteirom, rezultatom 5:7, 6:3, 6:1.

Od samog starta meča bilo je jasno da Viktor nije dovoljno koncentrisan protiv 82. igrača na ATP listi, u prvom setu nije imao nijednu brejk loptu, a popustio je u samom finišu kada je rival došao do jedine prilike.

Odlučujući je bio drugi gem drugog seta – Srbin je nekako uspeo da spasi dve brejk šanse, potom u sledećem gemu oduzeo servis protivniku i preuzeo kontrolu. Drugim brejkom je overio set i onda krenuo u seriju do samog kraja.

Nanizao je pet gemova u odlučujućem setu, propustio četiri meč lopte kod rezultata 5:0, ali je odmah odservirao za meč i posao završio za nešto manje od dva sata igre.

On je tako odbranio poene od prošle sezone, kada je u drugoj rundi doživeo ubedljiv poraz od Davida Gofana.

Troickog u sledećem kolu očekuje Kanađanin Miloš Raonić, koji je postavljen za trećeg nosioca.

Srbija u Ki Biskejnu ima dva predstavnika – Dušan Lajović je uspešno prošao kvalifikacije i u toku noći ga očekuje susret sa Kevinom Andersonom.

Masters u Majamiju igra se za ukupni nagradni fond od 7.669.423 dolara.