Mitrović van forme, Milivojević "pocrveneo", Matić se ustalio kod Solskjera

Potencijalni i standardni reprezentativci Srbije nisu imali zapažene partije na početku 2020. godine.

Luka Nikolić

Golmani "orlova" pokušaće da pruže bolje partije u nastavku tekuće godine. Marko Dmitorvić je kapitulirao u porazu od Valensije, a u Kupu je njegov zamenik dobio šansu.

Predrag Rajković je bio dobar u Liga kupu Francuske i izdržao je bez primljenog gola, ali je onda primio dva u ligi u neočekivanom porazu svoje ekipe protiv Nima.

Marko Dmitrović (Eibar) – primljen gol u porazu od Valensije, na klupi u Kupu protiv Kaserena
Predrag Rajković (Rems) – bez primljenog gola u kupu protiv Strazbura, dva primljena gola u ligi protiv Nima

EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Aleksandar Kolarov bio je još jednom "komandant" Rome, ali je njegov tim zabeležio dva poraza.

Nikola Milenković nastavio je da pruža standardno dobre partije u dresu Fiorentine, Nikola Maksimović se još nije oporavio od povrede prepona, dok je većina defanzivaca "orlova" i dalje na zimskoj pauzi.

Aleksandar Kolarov (Roma) – odigrao po 90 minuta u porazima od Juventusa i Torina, dobio po žuti karton
Nikola Milenković (Fiorentina) – odigrao po 90 minuta u remiju sa Bolonjom (1:1) i pobedi nad SPAL-om (1:0)
Nikola Maksimović (Napoli) – van tima, povreda prepona
Matija Nastasić (Šalke) – zimska pauza
Miloš Veljković (Verder) – zimska pauza
Stefan Mitrović (Strazbur) – odigrao po 90 minuta u porazima od Remsa u Kupu i Meca u ligi

EPA-EFE/PETER POWELL

Englezi su bili najkativniji početkom 2020. godine, pa je zato Nemanja Matić ove godine odigrao već četiri partije.

Matić je konačno pronašao mesto u timu Olea Gunara Solskjera i pružio nekoliko soldinih partija, dok je Milivojević imao peh u Kupu, kada je ušao u raspravu sa protivničkim igračem i dobio crveni karton, pa je zbog toga propustio ligaški duel sa Arsenalom.

Sergej Milinković-Savić bio je standardan u Laciju, ali bez učinka, dok je Nemanja Radonjić nastavio da dobija šansu "na kašičicu".

Darko Lazović je jedini vezista sa učinkom ove godine, pošto je zabeležio asistenciju protiv SPAL-a u Seriji A.

Nemanja Matić (M. junajted) – odigrao 81 minut u porazu od Arsenala, po 90 minuta u pobedi nad Noričom u ligi i remiju sa Vulvsima u FA kupu i 45 minuta u porazu od Sitija u Liga kupu, bez učinka
Luka Milivojević (Kristal Palas) – odigrao 90 minuta u pobedi nad Noričom, dobio crveni karton u Kupu protiv Derbija, suspendovan protiv Arsenala, bez učinka
Sergej Milinković-Savić (Lacio) – odigrao po 90 minuta u pobedama nad Brešom i Napolijem, bez učinka
Saša Lukić (Torino) – odigrao 90 minuta u pobedama nad romom i Bolonjom, izmenjen pred kraj u Kupu protiv Đenoe, bez učinka
Darko Lazović (Verona) – odigrao 90 minuta u pobedama nad SPAL-om (asistencija) i Đenoom, izmenjen pred kraj u Kupu protiv Kremonezea
Filip Đuričić (Sasuolo) – odigrao 37 minuta u porazi od Đenoe i 69 minuta u porazu od Udinezea, bez učinka
Marko Grujić (Herta) – zimska pauza
Filip Kostić (Ajntraht) – zimska pauza
Mijat Gaćinović (Ajntraht) – zimska pauza
Nemanja Gudelj (Sevilja) – odigrao 90 minuta u pobedi nad Eskobedom u Kupu, na klupi u remiju sa Bilbaom u ligi
Nemanja Maksimović (Hetafe) – odigrao 90 minuta u porazu od Reala u ligi i u porazu od Badalone u Kupu
Nemanja Radonjić (Marsej) – odigrao 65 minuta u pobedi nad Renom u ligi i 38 minuta u pobedi nad Trelisakom u Kupu, bez učinka
Dušan Tadić (Ajaks) – zimska pauza
Ljubomir Fejsa (Benfika) – van tima
Andrija Živković (Benfika) – van tima
Adem Ljajić (Bešiktaš) – zimska pauza

Photo by Francois Nel/Getty Images)

Aleksandar Mitrović i dalje nije u najboljoj formi, što dokazuju mečevi bez ikakvog učinka u Čempionšipu.

Luka Jović dobio je poverenje Zinedina Zidana u Superkupu Španije i koliko-toliko ga opravdao asistencijom za evrogol Modrića, ali i dalje nije zadovoljio kritičare.

Andrija Pavlović je dobro počeo godinu i psotigao dva gola na jednom meču, ali onda u naredna dva ostao "nem".

Aleksandar Mitrović (Fulam) – odigrao po 90 minuta u porazu od Redinga i pobedi nad Halom, dobio po žuti karton i ostao bez učinka; van tima u Kupu protiv Aston Vile
Luka Jović (Real Madrid) – dobio 9 minuta u ligi protiv Hetafea; zabeležio asistenciju u polufinalu Superkupa protiv Valensije, protiv Atletika u finalu bio bez učinka za 83 minuta na terenu
Andrija Pavlović (APOEL) – postigao 2 gola za 90 minuta u pobedi nad Paraliminuom, bez učinka protiv Olimpijakosa iz Nikozije i Anortozisa za "skraćenu" minutažu
Milan Pavkov (Crvena zvezda) – zimska pauza
Aleksandar Prijović (Al Itihad) – van tima u ligi protiv Al-Nasra, 90 minuta bez učinka u Kupu protiv Al-Fateha
Dušan Vlahović (Fiorentina) – odigrao 67 minuta protiv bolonje, 45 minuta protiv SPAL-a, bez učinka