"Orlovi" na sceni: Sergej blago, Mitar osvajač, Tadić mesija

Srpski fudbaleri režiraju završnicu najjačih evropskih liga ove sezone i najavljuju sjajnu formu za Svetsko prvenstvo.

Evropa

Naši fudbaleri svojim golovima vode svoje timove ka Ligi šampiona, opstanku ili plasmanu u viši rang.

Proteklog vikenda najmanje smo videli od golmana, jer je Vladimir Stojković povređen, a Marko Dmitrović je neočekivano postao rezervista u Eibaru.

Na sceni je bio samo Predrag Rajković koji je primio dva gola u poslednja dva minuta i nadoknadi meča u kojem je Makabi Tel Aviv ispustio vođstvo od 2:0 u gostima.

Ni defanzivci neće po lepom pamtiti proteklu nedelju, posebno sadašnji i doskorašnji kapiten. Aleksandar Kolarov iz Rome je pet puta gledao kako njegov golman vadi loptu iz mreže u Liverpulu u Ligi šampiona, nakon što je pogodio prečku, a ranu je donekle zacelila asistencija u Seriji A.

S druge strane, Branislav Ivanović je igrao samo 16 minuta u derbiju Rusije Zenit – CSKA zbog povrede. Trener Zenita Roberto Mančini ne očekuje da se vrati na terenu u poslednja dva kola sezone.

Vikend brzo želi da zaboravi i Duško Tošić koji je bio jedan od tragičara Bešiktaša. Njegov tim je posle tri godine izgubio u ligi od jednog od najvećih rivala Galatasaraja i praktično predao titulu, a Tošić je „pomogao“ rivalu sredinom drugog poluvremena faulom za penal i crveni karton.

S druge strane, vezni igrači su opet blistali, posebno Dušan Tadić koji je sa dva gola pogurao Sautempton ka opstanku u Premijer ligi.

Fantastičan vikend imao je i Sergej Milinković-Savić koji je opet u golgeterskoj seriji, a u nedelju je sjajnim skokom posle kornera doneo pobedu Laciju u Torinu i doveo Rimljane na korak od Lige šampiona.

Filip Kostić je promašio penal, ali je njegov Hamburg zabeležio važnu pobedu u borbi za opstanak u Bundesligi, dok je Miralem Sulejmani osvojio titulu u Švajcarskoj, dok su se kruni u Srbiji radovali Zvezdini Nemanja Radonjić i Nenad Krstičić.

Luka Milivojević nije bio efikasan kao ranijih nedelja, ali njegov tim nije primio nijedan gol u impresivnoj pobedi nad Lesterom od 5:0. Marko Grujić je konačno dobio šansu u Kardifu, posle povrede saigrača, a njegov tim nije primio gol sa Srbinom na terenu.

U međuvremenu, očajan vikend su imali Ljubomir Fejsa i Andrija Živković čija je Benfika doživela šokantan poraz od Tondele 3:2, prvi put na Lušu od avgusta 2010. godine.

Napadači takođe nastavljaju u dobrom ritmu, pre svih Aleksandar Mitrović koji je postigao još jedan važan gol za Fulam. Mitar je opet doneo pobedu londonskom timu za novi korak ka povratku u Premijer ligu.

Dobar vikend je posle nekoliko slabijih imao i Aleksandar Prijović, koji je sa dva gola bio junak pobede PAOK u derbiju nad Panatinaikosom usred Atine. Ovom pobedom PAOK je „overio“ mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

U međuvremenu, Uroš Đurđević je bio rezerva Olimpijakosa, dok je Andrija Pavlović dogovorio transfer iz danskog Kopenhagena u austrijski Rapid iz Beča.