"Orlovi" na sceni: Bane golgeter, Jović se nameće za Rusiju

Reprezentativna pauza uticala je na učinak naših fudbalera na međunarodnoj sceni proteklog vikenda, ali bilo je onih koji su se istakli.

Evropa

Od golmana se odbranama izdvojio samo Aleksandar Jovanović sa četiri intervencije u Danskoj, dok Vladimir Stojković i Marko Dmitrović nisu ni imali mnogo posla, iako je čuvar mreže Partizana primio gol.

Među defanzivcima se pre svih istakao sada već bivši kapiten "Orlova" Branislav Ivanović koji je u maniru "rasnog" golgetera postigao gol za Zenit i "pogurao" tim iz Sankt Peterburga ka važnoj pobedi na teškom gostovanju.

Novi kapiten Aleksandar Kolarov nije uspeo da pomogne Rome da izbegne neočekivan remi u Bolonji, dok se mreža nije tresla na golu timova Matije Nastasića i Duška Tošića.

Standardnih 90 minuta u pobedama svojih klubova imali su Miloš Veljković i Nikola Maksimović, radovali se nisu Uroš Spajić i Ivan Obradović. dok su opet među rezervama ostali Dušan Basta, Antonio Rukavina i Marko Petković.

Što se tiče vezista, opet je strelac sa penala u Premijer ligi bio Luka Milivojević, doneo je Kristal Palasu vođstvo protiv Liverpula, ali se njegov tim nije radovao nijednom bodu.

Nemanja Matić je odradio ono za šta je plaćen u Mančester junajtedu, kao i Ljubomir Fejsa u Benfiki, dok je Dušan Tadić sve bliži Čempionšipu sa svojim Sautemptonom, a i njegov individualni učinak pomalo zabrivanja.

Marko Grujić, Filip Kostić i Andrija Živković nisu zablistali tokom 90 minuta na terenu, dok je Sergej Milinković-Savić imao uspešnu 15-minutnu probu nakon što je odmarao desetak dana zbog povrede.

Ipak, posebnu pažnju je proteklog vikenda privukao Adem Ljajić koji je posle dobrih nastupa u dresu Srbij bio odličan i u svom Torinu, opet je bio rezerva, ali je nakon njegovog ulaska u igru tim sa 0:0 ekspresno stigao do 4:0, a on je bio strelac drugog pogotka na meču.

Od standardnih napadača se niko nije istakao, iako je Aleksandar Mitrović bio u centru pažnje jer je menadžer Fulama Slaviša Jokanović zamenio FSS i selektoru Mladenu Krstajiću što je igrao dva puta po 90 minuta za reprezentaciju.

Ipak, jedan golgeter se upisao u listu strelaca, sedmi put ove sezone je pogodak u Bundesligi postigao Luka Jović pa je potvrdio svoju kandidaturu za mesto među "Orlovima" u Rusiji. Videćemo da li će nastaviti u ovom ritmu i po ulasku na našu listu.

Fudbal se opet igra u najvišem rangu Grčke, PAOK pokušava da nadoknadi bodove izgubljene zbog navijača, ali Aleksandar Prijović ovaj put nije bio strelac u pobedi crno-belih.

Olimpijakos je opet razočarao navijače, a Uroš Đurđević nije uspeo da za četiri minuta na terenu to promeni.