I Novi Zeland video Amerikance

Košarkaška selekcija Sad nastavila je sa dominantnim igrama i u trećem kolu Svetskog prvenstva u Španiji.

Komentari: 16

Ekipa Majka Kšiševskog je u 3. kolu C grupe savladala tim Novog Zelanda rezultatom 98:71.

Amerikanci su, kao i u prva dva meča na šampionatu, više od četvrtine poena postigli iz kontre.

Igrali su kao na treningu, završavali su napade najkasnije u 15. sekundi, a izveli su na utakmici i desetak alej-apova.

Novozelanđani su se držali samo u prvoj četvrtini (27:20), a već do poluvremena Amerikanci su postavili stvari na svoje mesto (57:35).

Entoni Dejvis imao je 21 poen i 9 skokova, Farid je uz 15 poena imao 11 skokova, Harden je dodao 13, Tompson i Kari po 12, a Irivng 10 poena. U ekipi Novog Zelanda samo je Entoni bio dvocifren sa 11 poena.