Mađarice u finišu slomile Rumuniju

Rukometašice Mađarske upisale su prve bodove u drugoj fazi Evropskog prvenstva u Danskoj pobedom nad Rumunijom rezultatom 26:24 (13:14).

Photo by EPA-EFE/BO AMSTRUP

EP za rukometašice, grupa 2:

Holandija – Nemačka 28:27
Mađarska – Rumunija 26:24

Ovo je više revijalan meč, kao što će i za jedne i za druge biti dueli poslednjeg kola, jer su ostali bez šansi za polufinale ili doigravanje za 5. mesto.

Šampionat će Mađarice završiti duelom protiv Norvežanki, a Rumunke će igrati sa Holanđankama.

Osim vođstva Mađarske 8:5 u prvom poluvremenu, uglavnom smo gledali egal utakmicu u danskom Koldingu.

Sve je rešeno u poslednjih 10 minuta kada je Mađarska uspela serijom 3:0 ponovo da stekne tri gola razlike (25:22).

Ovog puta tu zalihu nije ispustila i ostvarila je trijumf.

Na jednoj strani 7 golova postigla je Nadin Šacl, a isto toliko puta mrežu je tresla i Gabrijela Ostase.