Hrvatska rutinski sa domaćinom, Španci nastavljaju da "gaze"

Rukometna reprezentacija Hrvatske savladala je Austriju sa 27:23, u meču druge faze Evropskog prvenstva.

MTIzvor: B92
EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ

"Kauboji" su odigrali odličnu odbranu, pre svega u prvom poluvremenu, što je na kraju odlučilo pobednika.

Hrvatska je ovim trijumfom napravila veliki korak ka polufinalu, sada ima četiri boda, baš kao i Španija, koja je nešto ranije pobedila Češku sa 31:25, dok je treća Austrija.

Ključni period ovog meča bio je između devetog i 25. minuta, kada su Hrvati serijom od 7:1 stekli prednost koju su uspeli da sačuvaju.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Zlatko Horvat sa šest golova, a po pet su postigli Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić.

Kod Austrije šest golova je dao Robert Veber, a pratio ga je Gerald Cajner sa četiri pogotka.

Svoj meč od 20.30 igraju Nemačka i Belorusija.