Rukometaši remijem overili Evropsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 27:27 u gostima sa Belorusijom i tako overila plasman na Evropsko prvenstvo.

4. Poljska 6 1 1 4 171:189 4

Srbija je uspela da nadoknadi minus koji je imala tokom čitavog drugog poluvremena u Minsku i sada će kao drugoplasirana iz grupe 2 otići na šampionat 'Starog kontinenta'.

Izabranici Jovice Cvetkovića su i pre meča znali da su siguran putnik u Hrvatsku, a na tabeli grupe nalazi se samo Belorusija zbog boljeg međusobnog skora.

Obe selekcije imaju po osam bodova i čekaju 23. jun kada će biti obavljen žreb za Evropsko prvenstvo.

Iako bez povređenih, Vujina, Šešuma i Markovića, oslabljen za izostanak Petra Nenadića i Stojkovića, uz rovitog Zelenovića, tim selektora Jovice Cvetkovića prikazao je partiju koja obećava sa nekim novim licima. U ulozi početne bekovske trojke snašli su se Obradović, Stevanović i Orbović, a epitet lidera tima dobio je Petar Đorđić, najbolji akter utakmice sa devet postignutih golova.

Duel u prestonici Belorusije počeo je izjednačenom igrom, ali su domaćini uspeli da nametnu svoj ritam sredinom poluvremena i tokom nastavka drže konce igre u rukama. ’Orlovi’ su u nekoliko navrata greškama propuštali šansu da se vrate, što su uspeli tek u finišu.

Đorđić je držao priključak i u poslednji minut ušlo se prednošću rivala od jednog gola. Belorusi su izgubili loptu, ona je došla do Nemanje Obradovića koji je dvadesetak sekundi pre kraja postigao gol za izjednačenje.

Iako je bilo vremena za Beloruse, oni su odlučili da sačuvaju bod i prvo mesto, za konačnih 27:27.

Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj na programu je od 12. do 24. januara 2018. godine.