SP: Makedonija izbegla Francusku

Poznata su četiri para osmine finala rukometnog Svetskog prvenstva, Makedonija će se posle remija sa Islandom sastati as Norveškom.

mnIzvor: B92
Getty Images

Makedonci su remiziriali 27:27, završili kao treći u grupi i tako izbegli da za protivnika imaju ekipu domaćina Francuske, koji će se sastati sa Islandom.

Ekipa Line Červara gubila je na poluvremenu, da bi uspela da stigne do velikog boda u nastavku, iako je Island imao napad za pobedu, ali je Kolev uhvatio loptu.

Lazarov je u pobedničkom timu bio najbolji sam osam golova, koliko je imao i Karason na drugoj strani.

Francuska je savladala Poljsku 26:25 i zadržala maksimalan učinak. Rusija je bila bolja Brazila 28:24, pa će se za četvrtfinale boriti sa Slovenijom, dok će Brazil na Španiju.

Španija je savladala Sloveniju sa ubedljivih 36:26, u susretu koji je i odlučivao o pobedniku grupe. Posle osam poena prednosti na poluvremenu, „furija“ je bez problema stigla do trijumfa.

U ostalim mečevima Norveška je savladala Japan 38:23, a Tunis je bio bolji od Angole 43:34.

U petak će biti poznata preostala četiri para.