Sjajan dan za strelce: Arsovićeva i Stefanović vicešampioni Evrope

Srpski reprezentativci u streljaštvu osvojili su dve srebrne i jednu bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Đeru.

Izvor: B92, Beta
Foto/Streljački savez Srbije

* Nove medalje – Arunović osvojila srebro, a Veličković bronzu

U prvoj disciplini današnjeg programa Zorana Arunović je izborila srebrnu, a Bobana Momčilović Veličković bronzanu medalju vazdušnim pištoljem.

Arunovićeva je do srebra stigla s pogodjenih 239,8 krugova, dok je Momčilović Veličković rezultatom od 219,0 krugova osvojila bronzu.

Zlato je pripalo Francuskinji Selin Gobervil (240,2).

Arunovićevoj je to treća medalja na šampionatima Evrope u karijeri, a druga u Djeru pošto se juče okitila srebrom u miksu sa Damirom Mikecom. Bobana Momčilović Veličković je, takodje, "pogodila" treću pojedinačnu medalju na šampionatima Evrope.

Uspešan dan srpskih strelaca završili su Andrea Arsović i Milutin Stefanović koji su se okitili titulom vicešampiona Evrope u mešovitim parovima puškom.

Andrea Arsović i Milutin Stefanović su "upucali" 495,0 krugova.

Zlatnu medalju osvojili su ruski takmičari Darija Vdovina i Vladimir Maslenjikov (498,3).

Srpskog strelca Damira Mikeca je malo delilo od plasmana u finale vazdušnim pištoljem. Evropski vicešampion iz Maribora 2017. je u kvalifikacijama "ubio" 578 krugova i zauzeo deveto mesto, a kao osmi u finale prošao je Španac Pablo Karera sa 579 krugova.

Dimitrije Grgić je zauzeo 25, a Duško Petrov 34. mesto.

Evropsko prvenstvo završava se sutra, ekipnim takmičenjima u svim disciplinama.