Mikec i Arsovićeva četvrti na tunriru u Minhenu

Srpski strelci Andrea Arsović i Damir Mikec osvojili su četvrta mesta na međunarodom turniru vazdušnim oružjem u Minhenu.

Izvor: B92, zvanični sajt
Getty Images

Mikec je u konkurenciji 100 strelaca pištoljem bio ubedljivo najprecizniji s 590 krugova, čime je izjednačio državni rekord koji je od ranije delio s Andrijom Zlatićem i Dimitrijem Grgićem.

On je vrlo dobro otvorio i finale, jedno vreme je držao prvo mesto, a na polovini završnog nadmetanja bio je drugi.

U nastavku je napravio par malih grešaka, koje su mu u izuzetno kvalitetnom finalu odnele medalju. Mikec je takmičenje završio sa 199,4 kruga.

Pobedom je iznenadio dvadesetjednogodišnji Gruzijac Cotne Mačavarijani koji je tijumfovao sa 242,0 kruga.

Na korak od medalje ostala je i Andrea Arsović koja je u disciplini vazdušna puška osvojila četvrto mesto sa 205,9 krugova.

Ona je u finale ušla kao četvrta u kvalifikacijama sa novim državnim rekordom po novim pravilima – 628,3 kruga.

Početkom finala Arsović je bila četvrta, sredinom finalnog dela nalazila se na šestom mestu, ali kada je počelo ispadanje pela se korak po korak. Izbacila je dve rivalke iz trke za medalju i vratila se na četvrto mesto, na kome je i završila takmičenje.

Andrea je za trećeplasiranom zaostajala svega 0,3 kruga.

Prvo mesto osvojila je Ruskinja Darija Vdovina, ispred zemljakinje Julije Karimove.

Turnir u Minhenu se završava u subotu, kada će na programu biti četiri seniorska takmičenja (puška i pištolj u obe konkurencije).