Filipović i Trakić najbolji u paratriatlonu

Srpski sportisti Lazar Filipović i Strahinja Trakić osvojili su zlatnu medalju na Svetskom kupu u paratriatlonu.

Izvor: B92, Beta

Oni su ostvarili rezultat od jednog sata, devet minuta i 21 sekudni, što je bilo dovoljno za prvo mesto prošlog vikenda u francuskom gradu Bezansonu.

Prednost su stekli u poslednjoj fazi takmičenja, kada su prestigli najpre kanadski, a zatim i dva ukrajinska para.

Ubedljivo najboljim trčanjem, na kraju su ostvarili čak 29 sekundi prednosti u odnosu na drugoplasirani ukrajinski tim, dok su treće mesto zauzeli takmičari iz Francuske.

Srpski paratriatlonci su ovim trijumfom osvojili 400 bodova, što im je donelo značajan napredak na svetskoj ITU rang listi.