Odbojkašice Srbije se osvetile Japankama u borbi za polufinale SP!

Odbojkašice Srbije pobedile su Japan sa maksimalnih 3-0, 25:19, 25:18, 25:23 u meču grupe G Svetskog prvenstva u Japanu.

LN, MLJIzvor: B92

Srbija se ovom pobedom praktično plasirala u polufinale Svetskog prvenstva pošto, ali će sačekati ishod meča koji u ponedeljak igraju Japan i Italija u istoj grupi.

Naše odbojkašice su posle dva poraza uspele da se izdignu i odigraju fantastičan meč i u odbrani i u napadu i Japanke su samo u završnicama svakog od tri seta uspevale da im poremete ritam.

Najefikasnija je u pobedi Srbije bila Tijana Bošković sa 24 poena, Brankica Mihajlović je imala 18, ali su imale izvrsnu podršku od Silvije Popović i Bjanke Buše koje su sjajno pokrivale blok i "hvatale" gotovo sve što u bloku prođe.

Srbija je prvi set krenula izjednačeno sa Japankama koje su uspevale da do 5:4 održavaju ritam. Od tog trenutka, izabranice Zorana Terzića prave seriju 4:0, odlaze na 8:5.

Podloga za snažne napade je bila izvrsna odbrana, a jedino što je Srbiji falilo su bili napadi kroz sredinu za Stefanu Veljković.

Tri neverovatne odbrane naših odbojkašica, pa onda realizacija Brankice Mihajlović u kontri, Japan nije imao rešenja za igru naše reprezentacije koja je od 13:6 i 15:7 uspostavila potpunu kontrolu i rutinski privela set kraju.

U drugom je ritam uspostavljen opet dobrom odbranom na startu. Koliko je želje bilo među našim igračicama pokazuje i poen za 7:3 u drugom setu kada se Tijana Bošković odbranila nogom i dočekala grešku Japanki u kontri.

Japanke nisu znale gde da napadaju jer je u do polovine drugog seta Silvija Popović kupila sve u polju, a prednost Srbije je rasla do 18:10 kada Taširo u nemoći promašuje zicer na mreži pored Bjanke Buše.

Srpkinje su do kraja drugog seta imale samo dve greške na servisu.

Međutim, na početku trećeg usledile su tri uzasopne i to je poremetilo ritam naše selekcije. Japan je poveo sa 7:5, igralo se u naletima od po dva poena gde bi naše devojke stizale taj zaostatak, a Japan ga opet pravio.

Umorile su se Maja Ognjenović i Bjanka Buša, opala je koncentracija i Japan je to koristio. Greškom Maje i Milene Rašić, protivnice Srbije su otišle na 21:18 u finišu trećeg seta i činilo se da će ga i osvojiti.

Umesto toga, odbojkašice Srbije su napravile seriju. Jedan od ključnih poena je osvojila Silvija Popović. Japanke su blokirale po sredini, lopta je išla na Popovićevu koja je videla prazan deo polja i vrlo snalažljivo poslala duboku loptu na 22:20 za Japan.

Bjanka Buša je poslala smeč od bloka u aut, Milena Rašić je odservirala as i Srbija je povela 23:22 posle bloka Buše. Do kraja seta naše odbojkašice su bile pribranije i zasluženo slavile bez izgubljenog seta.

Sledi dan pauze, pa onda okršaj sa Italijom u borbi za polufinale Svetskog prvenstva.

III set

25:23 - Srbija osvaja i poslednji poen, naše igračice su na pragu polufinala SP!

24:23 - Kurogo servira u aut, Srbija ima meč loptu!

23:23 - Araki prolazi kroz sredinu pored Buše

23:22 - VODI SRBIJA! Araki zaustavljena, bravo za Bjanku Bušu!

22:22 - Blok-aut Bjanke Buše, Milena Rašić servira as u najbitnijem mogućem trenutku i Srbija ima egal!

22:20 - Smanjuje Tijana Bošković iz zone četiri, Brankica Mihajlović potm greši, a Silvija Popović vadi svoju ekipu iz gotovo izgubljene situacije i poentira posle bloka Japanki.

21:18 - Velika greška Maje Ognjenović i Milene Rašić, Japan ima veliku prednost u završnici trećeg seta.

20:18 - Prolazi Mihajlović, ali Kurogo u bloku kači Milenu Rašić i Japan održava prednost od dva poena.

19:17 - Opet dva dobra napada Japana, Koga asom opet "odvlači" Japan na dva poena prednosti pred finiš seta.

17:17 - Šinabe odlična na prijemu, ali greše Japanke. Pre toga Mihajlović jako napada za egal Srbije.

17:15 - Konačno prolazi Jovana Stevanović pored Koge na mreži, ali Okumura koristi dobar prijem svojih saigračica i gađa ugao polja Srbije.

16:14 - Japan pravi seriju 4:0 i vodi!

14:14 - Bošković pogađa smeč od skoro 100 kilometara na sat, ali ne koristimo naredni preko Jovane Stevanović i Japan izjednčava posle dve dobre akcije.

13:12 - Izblokirana Bjanka Buša u malo konfuznom napadu Srbije i posle dva loša dizanja.

12:10 - Brankica u napadu, Tijana u odbrani na bloku, dva poena i Srbija opet vodi!

10:10 - As Japana, Brankica odgovara smečom.

9:8 - Ako neće napad, hoće blok - Tijana Bošković! Povela je Srbija.

8:8 - Brankica Mihajlović u seriji! Tri uzastopna poena za Srbiju osvaja ona i vraća nerešeno.

8:6 - Brankica Mihajlović poentira, Okumura blokira Tijanu u narednom napadu i Zoran Terzić traži tajm-aut.

7:5 - Japanke vode! Taširo odlično "upija", posle čega rivalke Srije dobro napadaju i prave prednost od dva poena.

5:5 - Bošković snažno "tuče", Taširo "kuva" igra se poen za poen.

3:3 - Tri poena Japana, tri servis greške Srbije!

2:2 - I drugi osvojen poen za Japan je servis greška naše reprezentacije.

2:1 - Tek treća servis greška naše reprezantacije donosi Japankama prvi poen, ali onda Milena Rašić vraća prednost Srpkinjama.

1:0 - Brankica Mihajlović osvaja prvi poen za Srbiju u ovom setu.

II set

25:18 - Prelazom Taširo završen je drugi set, Srbija nastavlja da dominira. Jedino što fali je napad kroz sredinu, ali sve ostalo odlično.

23:17 - Maja Ognjenović opet zbunjuje svojim servisima, Japanke ser u ovim trenucima dobro brane.

22:14 - Ai Kurogo vrlo vešta u smeču pored dvojnog bloka, Brankica Mihajlović uz malo sreće poentira. Prošetala se ta lopta po mreži i završila u autu.

21:13 - Bošković, pa Rašić! Srbija "uništava" Japan i u finišu drugog seta.

19:13 - Mihajlović poentira, pa onda ne pogađa loptu najbolje i tako završava dva poena, jedan u korist Srbije drugi u korist Japana.

18:12 - Araki precizna, Veljković greši i Japanke prilaze na -6.

18:10 - Taširo greši na mreži, promašuje zicer posle loše odbrane Bjanke Buše.

17:10 - Stefana Veljković prolazi u kontri, umalo da osvoje još jedan poen Srpkinje, ali Nagaoka ipak pogađa.

16:9 - "Sevaju" smečevi sa svih strana, Japanke prolaze kroz sredinu preko Araki, ali naše igračice sa povećavaju razliku i sve polazi od odbrane.

14:8 - Silvija Popović je svuda po terenu! Odlično se postavlja i pokriva u odbrani, pa Brankici i Tijani ostaje olakšan posao da razdiru odbranu Japana.

12:7 - Nagaoka dobija blok-aut i poen, ali onda greši u kontri nakon što kroz sredinu nije prošla Milena Rašić.

10:6 - Greši Brankica, ali se onda odlično brani i iskupljuje pošto je omogućila napad za deseti poen naše selekcije.

9:4 - Dobar napad Nagaoke, a onda servis-greška i dobra procena Bjanke Buše koja je pustila loptu u aut.

8:3 - Blok-aut i poen za Srbiju, "tukla" je Brankica Mihajlović, Srbija dominira u ovim trenucima.

7:3 - Kačile su Japanke antenu iako su pogodile polje, Tijana Bošković se u tom napadu odbranila i nogom, nestvarna odbrana srpske odbojkašice!

5:3 - Odlična odbrana Srbije, greši Bjanka Buša, nije iskoristila što je u bloku bila najniža Taširo.

3:1 - Sjajan poen Srbije, nekoliko dobrih odbrana, pa Bošković šalje loptu po prstima bloka.

2:0 - Brankica spretna na mreži pošto je Maja Ognjenović iznenadila servisom Juki Iši. Brankica je samo spustila loptu u polje na mreži.

1:0 - Maja Ognjenović na servisu dobro pomera prijem protivnica, Japanke uspevaju da napadnu, ali naše da ih izblokiraju.

I set

25:19 - Tajm-aut je dao rezultata, Bošković smeč, pa Nagaoka je greška i Srbija osvaja prvi set!

23:19 - Pet poena vezuju Japanke, Tijana Bošković greši u poslednjem i šalje loptu u mrežu na smeču, prva kriza u igri Srbije.

23:16 - Dve greške naših igračica, prvo antena, a onda i aut posle pomerenog prijema.

23:14 - Opet kombinacije Popović odbrana, Ognjenović dizanje i Bošković realizacija.

22:14 - Strašne odbrane Silvije Popović, Tijana Bošković dobija priliku za napad i ona to ne propušta, pa Srbija ima veliku prednost u završnici seta.

20:14 - Blok Japanki, koje prave seriju od tri poena i pred tehnički tajm-aut Srbije prilaze na -6.

20:13 - Koga servira as, Japanke prilaze na -7.

19:11 - Novi blok Srbije, pa greška Milene Rašić, sve se pitaju odbojkašice Srbije na terenu.

18:10 - Blok Brankice Mihajlović, pa onda dva poena kroz sredinu, lagano održavamo prednost.

16:9 - Servis-greška naše ekipe, Japan osvaja dva poena uzastopno, ali to prekida Brankica Mihajlović pred drugi tehnički tajm-aut.

15:7 - Zvezdu je napravila Stefana Veljković da bi uhvatila upijač, a njene saigračice su to nagradile poenom, što pokazuje sa kolikom željom igraju naše igračice.

13:6 - Strašan servis Buše na Kogu, pa onda greška Japanki, odbrana naše selekcije je kao "zid".

11:6 - Raste prednost Srbije! Tri neverovatne odbrane naših odbojkašica, pa onda realizacija Brankice Mihajlović u kontri, Japan nema rešenja za sada za igru naše reprezentacije.

9:6 - Bošković neumoljiva na smeču posle dvojnog bloka Srpkinja i upasivljenog napada Japanki.

8:5 - Srbija u seriji 4:0, japanski selektor je tražio prvi tehnički tajm-aut.

7:5 - Tijana Bošković snažno smečuje, fantastična odbrana Bjanke Buše! Srbija u seriji 3:0.

4:4 - Dobar prijem Buše, Milena Rašić prolazi kroz sredinu, ali Japanke ne greše u napadu.

2:2 - Uzvraćaju Japanke dvema dobrim odbranama. Milena Rašić nije prošla kroz sredinu, blok naših igračica je otišao u aut i Japanke su izjednačile.

2:0 - Idealan prijem i još bolji npad Brankice Mihajlović, a potom i druga dobra odbrana Srbije i plasirana lopta Maje Ognjenović po bloku dovoljne za vođstvo Srbije na startu.